Попит на китайский брухт у серпні залишиться на рівні понад 13 млн тонн

Економіка Металургія Новини
Попит на китайский брухт у серпні залишиться на рівні понад 13 млн тонн

У серпні поточного року дефіцит постачань сталевого брухту може збільшитись на 2,1 млн т на тлі потенційного скорочення постачаннь. Про це повідомляє GMK-центр з посиланням на S&P Global.

За даними консалтингової компанії Yongan Futures, у липні 2023 року пропозиція брухту в Китаї становила 12,25 млн т, попит – 13,6 млн т. За прогнозом, хоча попит на цю сировину у серпні не зміниться, пропозиція впала до 11,5 млн т, що збільшить дефіцит.

Постачання брухту в Китаї забезпечується його власним виробництвом у металургійному секторі, а також за рахунок переробки та амортизації металевих активів.

За словами джерел, наразі рентабельність китайського сектору переробки зазнає тиску через низькі ціни на брухт, що, зокрема, вплинуло на інтерес до його заготівлі. Аналітики зауважують, що відсутність підтримки з боку попиту також утримує постачальників сировини від нарощування виробництва попри наявність необхідних ресурсів. Окрім того, китайська металургія протягом кількох місяців перебувала під тиском через слабкий сектор нерухомості.

На ринкові настрої, зазначають у Yongan Futures, також впливає політика сталеливарного сектору щодо підтримки низьких запасів брухту. Обсяги сировини, які надходять до галузі з липня, ще не досягли пікового рівня, який спостерігався в першому півріччі 2023-го.

Наприкінці червня загальні запаси брухту в Китаї становили 4,85 млн т, що лише на 50 тис. т більше, ніж наприкінці травня. Вони все ще залишалися на низькому рівні порівняно з попередніми місяцями 2023-го (понад 6 млн т у лютому-квітні поточного року). У першому півріччі 2023 року загальний обсяг постачання брухту в країні впав приблизно на 3,77 млн т у порівнянні з аналогічним періодом 2022-го. У першому кварталі було поставлено на 500 тис. т металобрухту більше, ніж у січні-березні минулого року, проте на показники другого кварталу вплинули низькі ціни на сировину.

Деякі аналітики очікують, що виробництво брухту у Китаї у другому півріччі знизиться у річному вимірі через можливе обмеження обсягів виробництва сталі в країні. До кінця року на ринку не спостерігатиметься значного імпульсу до зростання попиту на цю сировину.  Виключенням стануть жовтень та кінець року, коли учасники галузі поповнюватимуть запаси перед майбутніми святами.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢