Залізниці України та Молдови узгодили додаткові знижки на транзитні перевезення

Економіка Новини Транспорт
Залізниці України та Молдови узгодили додаткові знижки на транзитні перевезення

Залізничники України та Молдови домовилися про додаткові знижки на транзитні перевезення територією Молдови. Про це ішлося під час наради «Укрзалізниці» із представниками аграрного ринку 3 серпня, передає Rail.insider.

Із 15 липня набрали чинності знижки на транзитні перевезення зернових вантажів з України територією Молдови. Проте, як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов, поки що українські вантажовідправники не отримають знижки, адже не встигли виконати окреслені обсяги.

Водночас «Укрзалізниця» передала молдовській стороні прохання представників олійно-жирового комплексу долучити обсяги жмихів і шротів до ліміту зерна. Залізниця Молдови вже відповіла на запит. Так, перевезення жмихів і шротів виділили в окрему групу. При перевезенні 30 тис. тонн на місяць цих номенклатур буде діяти знижка приблизно 18%. При цьому українські залізничники просили, щоб цей ліміт розповсюджувався на всі можливі дільниці. Зокрема, Басарабяска—Етулія, Велчинець—Етулія, Велчинець—Унгени (станція на кордоні між Молдовою та Румунією, де також надається послуга перестановки рухомого складу з колії габариту 1520 мм на євроколію) тощо.

Раніше «Укрзалізниця» зверталася до залізниці Молдови, щоб долучити до цієї знижки напрямок Сокиряни—Окниця. Таким чином вона розширює і долучає до наданої знижки усі можливі маршрути руху зернових.

Окрім того, передбачені знижки і щодо контейнерних перевезень. Вони діятимуть за умови транспортування 2 тис. контейнерів на місяць.

Представник «Укрзалізниці» висловив сподівання, що найближчим часом залізниця Молдови оприлюднить цю інформацію на своєму сайті.

Давайте із серпня більше перевозити у цих напрямках зернових, олії та жмихів, щоб отримати знижку на транзитні перевезення”, — закликав Ткачов вантажовідправників.

Раніше Молдовська залізниця погодила надання знижки у розмірі 27% до існуючих тарифів на транзитні перевезення української агропродукції територією Республіки Молдова у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац через дільницю Серпневе-1—Басарабяска. Нові тарифні умови діють з 15 липня 2023 року.

Також Молдова погодилася надати окрему знижку в розмірі 39% на транзитні перевезення соняшникової олії через дільницю Басарабяска—Етулія у напрямку дунайських портів Рені, Джурджулешти й Галац.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢