Кабмін затвердив порядок розроблення стратегії регіонального розвитку до 2027 року

Економіка Новини Транспорт
Кабмін затвердив порядок розроблення стратегії регіонального розвитку до 2027 року

Кабінет міністрів за ініціативи Мінвідновлення на своєму засіданні затвердив порядок розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації, а також їх моніторингу. Про це повідомила прес-служба Мінвідновлення.

Затверджений порядок дозволить розпочати роботу над актуалізацією чинної Державної стратегії регіонального розвитку з врахуванням нових викликів та можливостей. Йдеться про повномасштабну війну рф проти України та її вплив на територіальні громади та регіони, а також можливості у зв’язку з набуттям Україною статусу кандидата на членство в ЄС та початком переговорів про вступ України до ЄС.

Державна стратегія регіонального розвитку особливо важлива в умовах, коли збройна агресія та тимчасова окупація частини території поглибили розрив у розвитку регіонів та спричинили руйнування інфраструктури. У таких умовах стратегічне планування з використанням територіально орієнтованого та безпекового підходів є ключовими для відновлення та подальшого розвитку.

Екоцид, масштабні мінування територій, руйнування інфраструктури, блокування логістичних шляхів, втрати людського капіталу. Останні півтора року Україна стикається з найбільшими у своїй історії викликами. Це означає, що довоєнні підходи до політик на державному та регіональному рівні застаріли. До актуалізації Державної стратегії регіонального розвитку ми залучаємо максимально широке коло експертів, працюючи у семи основних напрямах: людський капітал, інфраструктура, економіка, інституції, захист довкілля, безпека та електронне урядування», – зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

На сьогодні про бажання долучитися до обговорення стратегії вже оголосило понад 180 українських та міжнародних експертів. Як зауважила заступниця міністра, на виході маємо отримати нове розуміння державної регіональної політики, з фокусом на відновлення регіонів і громад, поглиблення євроінтеграційних процесів та продовження децентралізації.

Також Кабмін затвердив порядок розроблення регіональних стратегій, які дозволять комплексно планувати розвиток на місцях. До їх створення можуть залучатися агенції регіонального розвитку, асоціації органів місцевого самоврядування, громадські об’єднання тощо.

Моніторинг виконання Державної та регіональних стратегій буде здійснюватися на основі Геоінформаційної системи здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад (ГІС). Також завдяки ГІС територіальні громади зможуть реалізовувати та відстежувати хід виконання власних стратегій розвитку та планів заходів.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢