В Україні досі не конфісковані активи 25-ти російських олігархів

Економіка Новини
В Україні досі не конфісковані активи 25-ти російських олігархів

В Україні досі залишаються не конфісковані комерційні компанії, які прямо чи опосередковано належать 25 російським олігархам, які обслуговують роботу кремлівського військово-промислового комплексу.

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу “Хто працював на війну” російського опозиційного видання “Проєкт”.

Серед найбільших власників бізнесу в Україні російський олігарх Міхаіл Фрідман. Попри втрату “Альфа-банку” в Україні після нещодавньої націоналізації банку, наразі він прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора “Київстар”, підприємств з виробництва води “Моршинська” та “Миргородська”, компанії “Альфа Страхування” тощо. Натомість численні журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи “Альфа” Міхаіла Фрідмана фінансували російські військові заводи, а також надавали послуги страхування для Росгвардії, яка залучена до окупації українських територій.  

Інший російський олігарх Алєксей Мордашов продовжує володіти в Україні туристичним агентством “Tui” та компанією “Северсталь-дистрибуція”. Російська корпорація “Северсталь” Алєксєя Мордашова постачала російським заводам ВПК понад десять марок сталі. 

Російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту Салоніки у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси “Пентопак” та компанією з торгівлі “Атлантіс-Пак Україна”, які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів. Федерація греко-російського бізнесмена “Греки Росії”, яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори  терористичним структурам та ватажку так званого “ДНР” Денису Пушиліну.

Серед інших відомих прізвищ росолігархів, які підсилюють агресора, проте мають досі не конфіскований  бізнес в Україні, є Вагіт Алекперов, Алішер Усманов, Юрій Ковальчук тощо.  

Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, великим російським бізнесменам, які працюють з Кремлем, поки що в Україні належать як мінімум 88 компаній, які працюють в таких сферах як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.   

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢