Відновлення енергосистеми, пошкодженої російськими ракетами минулої зими, йде за графіком
Економіка Новини ТЕК

Відновлення енергетичної системи України, пошкодженої внаслідок російських ракетних ударів минулої зими, йде за графіком, а за деякими напрямками і з випередженням графіка.
"На даний момент нами здійснюється найбільша ремонтна кампанія за весь час незалежності. Ми говоримо про відновлення не тільки генеруючих об'єктів, ми також говоримо про НЕК "Укренерго" як магістральні лінії, високовольтні лінії, говоримо про обленерго, тобто операторів систем розподілу, які теж мають здійснювати роботи з відновлення. Хочемо зазначити, що є графік, який чітко контролюється, і всі ремонтні роботи проводяться у строк, а деякі навіть із випередженням графіка", – заявив заступник міністра енергетики Фарід Сафаров в ефірі телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.
Так, Сафаров зазначив, що з випередженням графіка проводиться підготовка до осінньо-зимового сезону у сфері атомної енергетики, яка навіть в умовах окупації Запорізької АЕС забезпечує понад половину української генерації електроенергії.
"Так, на даний момент вже п'ять атомних блоків загальною потужністю 4,4 гігавата відремонтовано та підготовлено повністю до осінньо-зимового періоду, ще чотири вже знаходяться на фінальній стадії і додадуть нам 3,4 гігавати", – сказав Сафаров.
Одночасно проводяться ремонтні роботи на інших об'єктах генерації, а також ТЕС та ТЕЦ, на яких відновлюють усі необхідні блоки, яких українська енергетична система потребуватиме взимку.
"Тобто очікуємо що зима, в разі ідеальної ситуації, якщо не буде більше обстрілів, точно буде легкою. Але тут ми не можемо прогнозувати, яким чином поводитиметься наш ворог, ми розуміємо, що, швидше за все, енергетика так і залишиться "другою лінією" цієї війни, і тому ми готуємо додаткові резерви, які дозволять нам швидко ремонтувати те обладнання, яке буде виведено з ладу внаслідок ворожого обстрілу", – сказав заступник міністра.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram