Україна працює над питанням логістики для українського експорту

Економіка Новини Транспорт
Україна працює над питанням логістики для українського експорту

Держава продовжує роботу над розвитком логістики для українського експорту. Про це йшлося під час зустрічі Україна – США – Єврокомісія – Румунія – Молдова у румунському Галаці, повідомив у Facebook  віцепрем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Як зауважив Кубраков, Україна продовжує роботу над розвитком альтернативних логістичних маршрутів для українського експорту. Окрім того, українська сторона розраховує, що європейські партнери сприятимуть зняттю односторонніх обмежувальних заходів стосовно української агропродукції.

Ще одним пріоритетом урядовець назвав розвиток судноплавства на Дунаї – румунська частина Дунаю в умовах обмеженого судноплавства є важливою для переорієнтації експорту. Ключовими напрямами роботи тут є пришвидшення проходження суднами каналів, збільшення пропускної спроможності на каналі Суліна та організація додаткових місць для здійснення рейдової перевалки суден біля румунського порту Констанца.

«Розуміємо, що для цього треба інвестиції. Працюємо з європейськими партнерами над включенням української частини Дунаю до карт Транс’європейської мережі внутрішніх навігаційних шляхів (TEN-T). Це — одна з важливих умов для повноцінної роботи бізнесу на ринку українських дунайських перевезень», – зазначив Олександр Кубраков.

Окрім того, Україна разом з румунською стороною працює над тим, щоб повноцінно запустити вантажні перевезення на автомобільних пунктах пропуску на кордоні з Румунією «Красноїльськ — Вікову де Сус» та «Дяківці — Раковець». У планах також збільшення пропускної спроможності «Порубне – Сірет» щонайменше на 20% та відкриття ще двох нових пунктів пропуску.

Активно ведеться робота і щодо активізації залізничних перевезень як на румунському, так і молдовському напрямках. Як зауважив міністр, усі дії спрямовані на досягнення однієї мети – забезпечити якнайбільше можливостей для українських експортерів, від чого переможуть і обороноздатність, і економіка країни.

Новини

22 Вересня 2023

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

Індійська NMDC збільшить видобуток залізної руди в штаті Карнатака

Латиноамериканські металурги закликали ЄС переглянути терміни дії CBAM

Запоріжкокс продовжує капітальний ремонт коксового цеху

ВСІ НОВИНИ ⇢