Турецький експерт назвав дії росіян у Чорному морі актом піратства

Новини Транспорт
Турецький експерт назвав дії росіян у Чорному морі актом піратства

Турецький експерт із судноплавства Йорук Ішик (Yoruk Isik) називає зупинку й огляд російськими військовими суховантажа "Сукра Окан", який йшов під прапором Палау до українського порту Ізмаїл актом піратства у міжнародних водах.

"Ця операція - по суті піратство в міжнародних водах Чорного моря. У Росії немає жодних законних прав для її проведення. Вона мала місце поза територіальними водами Туреччини, проте проводилася в її виключній економічній зоні. Події, про які йдеться, відбувалися в північно-західній частині Чорного моря, всього в 56-60 морських милях від Босфорської протоки. Це обурливе порушення міжнародного права, неповажне ставлення до Туреччини та Болгарії", - підкреслив він у коментарі The Insider.

Й.Ішик переконаний, що інцидент з судном "Сукра Окан" засвідчив, що не має можливості здійснювати блокаду в Чорному морі. "Вона опустилася до залякування екіпажів кораблів, обравши своєю метою невелике малозначуще 80-метрове судно, яке йшло під прапором Палау. Проведена РФ операція не має жодного військового значення - ба більше, вони самі наразили на небезпеку своїх військовослужбовців, здійснивши висадку в таку вітряну погоду", - вказав він.

"Це був просто незаконний обшук під дулами автоматів - хто дав Росії право на такі дії на борту судна суверенної країни, що прямує в порт іншої суверенної країни?", - добав експерт.

Він також висловив переконання, що рф такими діями нічого не доб'ється, оскільки судноплавство у напрямку дунайських портів України триває безперебійно: "Такі витівки частково призначені для російської внутрішньої аудиторії, через нездатність Росії встановити повноцінну блокаду Чорного моря. Росіянам доводиться використовувати свої малі патрульні кораблі, оскільки якщо в північно-західну частину чорноморської акваторії увійдуть великі кораблі російського ВМФ, вони одразу стануть ціллю"

"Мовчання Туреччини з цього приводу можна пояснити тільки тим, що вона все ще сподівається в останню секунду повернути Росію до "зернової угоди". Тож якщо РФ не повернеться в неї, Туреччина повинна відповісти на такі дії жорстко і рішуче, тому що вони абсолютно неприйнятні", - підкреслює Й.Ішик.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢