Західні союзники мають допомогти Україні з повним розблокуванням портів

Економіка Новини Транспорт
Західні союзники мають допомогти Україні з повним розблокуванням портів

Зернова угода була помилковою: її існування дало Росії юридичні повноваження блокувати весь український експорт, крім зерна, що серйозно обмежило здатність України брати участь у міжнародній торгівлі. Тому зараз західні союзники мають допомогти Україні забезпечити вільний експорт усіх товарів, а не лише зерна. Про це заявив екс-посол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор.

"Зернова угода значно підірвала економіку України, яка значною мірою залежала від морського експорту. Тільки у 2022 році ВВП України скоротився майже на 30%, і країні довелося покладатися на економічну допомогу іноземних партнерів та міжнародних організацій, щоб запобігти натиску Росії та розпочати контрнаступ" , - вказав експерт.

Він підкреслив: Росія використовує Чорне море як знаряддя війни, тому колишні умови та зернова угода не повинні продовжуватися.

"Натомість міжнародні прихильники повинні вимагати повного захисту перевезення через Чорне море всіх українських товарів, а не тільки зерна. Це дасть Україні 20 мільярдів доларів: таке суттєве вливання готівки значно зменшило б економічний тягар для іноземних союзників", - наголосив Гілмор.

На його думку, для повного розблокування портів партнери України мають створити надійний та ефективний механізм страхування ризиків для забезпечення безпеки суден, які прямують до українських портів та з них.

Крім того, члени НАТО повинні посилити санкції проти Росії за будь-які терористичні дії в Чорному морі проти українських судів. Росія ж, безумовно, намагатиметься такої реакції Заходу уникнути.

"Захід має визнати: зернова угода раніше не працювала належним чином, а тепер досягла точки неповернення. Наступним напрямком має стати тісна співпраця з НАТО, щоб забезпечити безпечне транспортування всіх українських торговельних суден, а не лише тих, що перевозять зерно. Тоді Україна зможе фінансувати свої військові дії, не покладаючись на своїх друзів на Заході", - резюмував експерт.

Як відомо, раніше американський дипломат Курт Волкер закликав країни НАТО давати військову відповідь у разі, якщо РФ атакуватиме комерційні судна у міжнародних водах Чорного моря, адже такі дії є актом піратства.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков заявив, що Україна потребує вільного морського експорту, і закликав міжнародне співтовариство об'єднатися для розблокування українських портів.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢