Казахстан розглядає продаж ArcelorMittal Temirtau російським інвесторам

Економіка Металургія Новини
Казахстан розглядає продаж ArcelorMittal Temirtau російським інвесторам

Міністерство фінансів Казахстану повідомило можливість продажу найбільшого металургійного комбінату країни ArcelorMittal Temirtau російським інвесторам. Про це повідомляє низка місцевих ЗМІ.

Рішення про зміну акціонерів підприємства було ухвалено на тлі високої смертності на виробництві та слабкої інвестиційної політики. В даний час влада Казахстану веде переговори з акціонерами компанії щодо їх виходу з казахстанського бізнесу.

“За роки роботи ArcelorMittal Temirtau налічується понад 100 загиблих гірників на підприємстві. Нещодавні трагедії зі смертельними наслідками були у 2021 та 2022 та 2023 роках”, — зазначають ЗМІ.

Прокуратура Казахстану намагалася отримати дані про те, які заходи вживаються щодо запобігання аваріям, посилення заходів безпеки та збереження життя робітників, але компанія не надавала відповіді на запити. Після перевірки шахт компанії у 2023 році було виявлено низку порушень техніки безпеки.

“Стан шахт та систем безпеки, зокрема, залишився таким самим, менеджмент, як і раніше, налаштований на максимізацію прибутку. Їм неважливо, що гинуть казахстанці, що їхнє здоров'я перебуває під постійною загрозою. Ми втратили десятиліття розвитку технологій видобутку та збагачення вугілля, виплавки сталі, то ще на цих об'єктах ми втрачаємо наших людей. Вихід із ситуації очевидний — держава має вигнати компанію Лакшмі Міттала з країни та розірвати всі угоди щодо використання казахстанських надр та вітчизняної промисловості, в яку нічого не інвестовано”, — коментує депутат VIII скликання Казахстану Микита Шаталов.

За словами прем'єр-міністра країни Аліхана Смоїлова, власники ArcelorMittal Temirtau приділяли увагу лише отриманню прибутку без створення належного рівня безпеки для робітників.

Як повідомив міністр фінансів Казахстану Ерулан Жамаубаєв, існує можливість передачі активів підприємства у власність російської металургійної компанії "Северсталь". “Для Казахстану важливо, щоб інвестор був платоспроможним, вкладав певні ресурси у модернізацію виробництва. Тож тут певні моменти є. І тим більше повністю з нинішнім акціонером не закінчили переговорний процес”, — прокоментував він.

Зазначимо, 17 серпня 2023 року на шахті, що належить ArcelorMittal Temirtau, у Карагандинській області спалахнула конвеєрна стрічка, після чого було введено план ліквідації аварії та евакуація робітників — 227 шахтарів. Кількість постраждалих через інцидент становить 13 осіб, у тому числі 3 — із летальним кінцем. Пошуки ще двох людей ведуться.

Після цього випадку влада Казахстану розпочала обговорення щодо зміни акціонера підприємства. Проводяться екологічні та промислові аудити для ухвалення відповідного рішення.

Казахстан є не єдиною країною, де ArcelorMittal має проблеми з бізнесом. В Україні у 2022 році "АрселорМіттал Кривий Ріг" підозрювали в ухиленні від сплати податків на 2,2 млрд грн, через що меткомбінату заблокували банківські рахунки. Крім того, 2021 року держекоінспекція наклала штраф на підприємство у розмірі 450 млн грн через заподіяння шкоди екології.

Подібні екологічні та податкові випадки спостерігалися і на підприємствах компанії в Ліберії, ПАР, Тринідаді та Тобаго та Боснії та Герцеговині.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢