Через історичну посуху кораблі зупиняються в Панамському каналі

Економіка Новини Транспорт
Через історичну посуху кораблі зупиняються в Панамському каналі

У серпні судна чекають у середньому майже чотири дні у черзі біля каналу, який створює короткий шлях між Атлантичним і Тихим океанами, свідчать дані Clarkson Research Services, підрозділу найбільшого у світі суднового брокера. Ще два місяці тому чекати доводилося лише трохи більше доби. Деякі кораблі мусили зупинятися на цілих 20 днів. Панамський канал стає жертвою кліматичних змін, оскільки зменшення рівня води змушує кораблі частково завантажуватися, щоб цим водним шляхом.

Канал є життєво важливим для світової торгівлі, пропускаючи понад півмільярда тонн вантажів щорічно. Він обробляє все, від латиноамериканських культур до енергії США, і широко використовується контейнеровозами, що перевозять промислові товари, такі як іграшки й садові меблі, по всій планеті.

Судна були змушені зменшити свої осадки — наскільки низько вони сидять у воді — з кінця травня, оскільки відсутність дощу знизила рівень води в каналі й навколо нього. Це означає, що вони повинні брати менше вантажу.

Глибина озера Гатун, найбільшого з двох озер, які забезпечують канал водою, впала до семирічного мінімуму в кінці липня.

Останніми днями в Атлантичному океані зросли ставки на судна, що перевозять нафтові вантажі, такі як бензин і дизельне пальне, оскільки блокування Панамського каналу обмежує кількість доступних суден. Схожа картина і для перевізників скрапленого нафтового газу. Частково це пов’язано з тим, що під час проходження через канал контейнеровози мають пріоритет над іншими типами суден.

Поки що немає особливого переспрямування сухих навалочних вантажів, але це може стати ще більшою проблемою, якщо посуха триватиме до кінця вересня, коли експорт кукурудзи й сої з США збільшиться після збору врожаю, сказав Білал Муфтуоглу, директор з досліджень перевезень сухих вантажів брокерської компанії Howe Robinson Partners.

Зважаючи на завантаженість каналу, менше судновласників бажають фрахтувати маршрут із Перської затоки США до Східної Азії, сказав він.

Деякі судна вирішують не ризикувати затримками в Панамі. Власник танкера International Seaways сказав під час телефонної розмови про прибутки, що він відправив судно, яке мало відплисти з Аргентини до західного узбережжя США, навколо південного краю Південної Америки, щоб уникнути затримок і вищих зборів на каналі.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢