Економіка України поступово адаптується до війни – Рахункова палата

Економіка Новини
Економіка України поступово адаптується до війни – Рахункова палата

Упродовж січня-червня 2023 року надходження із внутрішніх джерел (893 млрд грн) повністю забезпечили потреби у видатках на національну безпеку й оборону.

Про це заявив тимчасовий виконувач повноважень очільника Рахункової палати Андрій Майснер, презентуючи висновок про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2023 рік у першому півріччі, повідомляє “БізнесЦензор“.

“Економіка країни поступово адаптується до умов воєнного стану. Уряд виконував закон про держбюджет в умовах уповільнення спаду експорту й інфляції, зростання імпорту, фіксованого офіційного курсу гривні”, − сказав він.

За його словами, план доходів загального фонду навіть без урахування грантів на бюджетну підтримку перевиконано на 30 млрд грн, або 5%.

Коментуючи ситуацію із зовнішньою фінансовою підтримкою міжнародних фінансових організацій і країн-партнерів (позики й гранти), Майснер відмітив, що, як і в попередньому році, така допомога становила половину надходжень загального фонду і спрямовувалася на першочергові витрати. Зокрема, на заробітну плату працівникам державних установ, соціальний захист і охорону здоров’я.

“Завдяки надходженням із внутрішніх джерел (893 млрд грн) повністю забезпечена потреба у здійсненні видатків на нацбезпеку й оборону, що становили 49% усіх витрат загального фонду”, − підкреслив очільник Рахункової палати.

Водночас Майснер звернув увагу, що в перші шість місяців року не розпочато проведення видатків на надання субвенцій за п’ятьма бюджетними програмами на суму 7 млрд грн. Крім цього, видатки на надання трансфертів за шістьма бюджетними програмами менші плану на 5 млрд грн, або 8%. У результаті видатки держбюджету на надання трансфертів місцевим бюджетам майже на 12% менші запланованих.

При цьому він повідомив, що у першому півріччі 2023 року перевиконаний річний план надходжень до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. У січні−червні 2023 року до Фонду надійшло 45 млрд грн, ще 17 млрд грн становили залишки коштів на початок року, видатків проведено на суму 4 млрд грн, або 19% виділених Кабміном.

“Із резервного фонду у звітному періоді Кабмін виділив кошти на заходи зі зміцнення обороноздатності держави, надання матеріальної грошової допомоги постраждалим внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС та забезпечення питною водою чотирьох регіонів України”, − резюмував він.

Новини

18 Березня 2025

Ціни на газ у Європі відреагували на майбутню розмову Трампа з Путіним

17 Березня 2025

ЄС не запроваджує санкції проти російського СПГ через відсутність угоди з США 

Індійська JSL інвестує $80 млн, щоб досягти нульових викидів до 2030 року

Викиди від війни в Україні зросли на 30% у 2024 році

У січні–лютому частка руди в експортних залізничних перевезення зросла до 43,7%

ArcelorMittal шукає кошти для порятунку заводів у Південній Африці

Українські колеса для європейських потягів: Інтерпайп розширює ринок

Канада збільшила внесок до Фонду підтримки української енергетики до €40 млн

Проєкт із експорту біометану з України до ЄС може бути масштабований

Україна має стимулювати підприємства до купівлі зеленої енергії – Орлова

Світова торгівля торік досягла рекордних $33 трильйонів – ООН 

14 Березня 2025

Росія використовує криптовалюту для торгівлі нафтою в обхід санкцій

У порту Ізмаїла планують встановити сонячну електростанцію

ЄБА пропонує змінити критерії клубу білого бізнесу

Vale розпочинає фінансування залізорудного проєкту в Канаді

Німеччина у 2024 році скоротила експорт брухту до рекордно низького рівня

ВСІ НОВИНИ ⇢