Rio Tinto домовилось з урядом Мадагаскару щодо роботи ільменітового рудника

Металургія Новини
Rio Tinto домовилось з урядом Мадагаскару щодо роботи ільменітового рудника

Rio Tinto досягла угоди з урядом Мадагаскару про майбутні фінансові домовленості для QIT Madagascar Minerals (QMM) і відновила партнерство з метою забезпечення сталого функціонування підприємства.

QMM видобуває ільменіт з мінеральних пісків поблизу міста Таолагнаро. Компанія QMM на 80% належить Rio Tinto і на 20% - уряду Мадагаскару.

Минулого року на щорічних загальних зборах у Лондоні інвестори неодноразово ставили під сумнів операцію з видобутку мінеральних пісків на Мадагаскарі після того, як дослідження 2019 року показало, що вода нижче за течією містить високу концентрацію урану і свинцю, що потенційно загрожує місцевим жителям, які залежать від питної води з довколишніх озер і річок.

Компанія QMM була змушена випустити воду з місця видобутку в навколишнє середовище через незвично сильні опади в перші місяці 2022 року. Після скидання води було виявлено мертву рибу, але проведені компанією аналізи риби не виявили ознак токсичності або забруднення важкими металами.

Голова правління Саймон Томпсон заявив на минулорічних загальних зборах акціонерів, що Rio планує побудувати водоочисну станцію і розробляє проекти з постачання чистої води для громад, що проживають навколо рудника.

З моменту підписання першої угоди в 1998 році компанія інвестувала в QMM 1 мільярд доларів. Хоча угода залишається чинною протягом усього періоду видобувної діяльності QMM, її фіскальна складова підлягала перегляду через 25 років.

Нова угода збільшить вигоди, які отримує населення Мадагаскару, і підтримає стале майбутнє рудника QMM, забезпечивши впевненість Rio Tinto у фіскальних домовленостях, зазначили в компанії.

Згідно з умовами угоди, ставка роялті буде збільшена з 2% до 2,5%, а перший дивіденд на користь уряду Мадагаскару QMM виплатить у 2023 році.

Новини

27 Вересня 2023

Vallourec закрила свій трубний завод в Німеччині

За 8 місяців українськими металургами вироблено 3,41 млн тонн прокату

На Донеччині окупанти видають ліцензії на видобуток українських надр

Уряд хоче заборонити відключати світло деяким категоріям громадян

УЗ ввела нові обмеження для одержувачів вантажів в Ізмаїлі

Розвинені країни повинні прискорити свій зелений перехід

Україна вперше пройде зиму завдяки газу власного видобутку

Обсяги експорту дизельного пального з Польщі в Україну зросли на 60%

В портах України заблоковано 50 суден

НБУ очікує значно нижчого дефіциту електроенергії цієї зими

Туреччина в серпні скоротила виробництво сталі на 3,5% 

Норвегія виділить Україні 100 млн долл, щоб пережити зиму

З українських портів вийшло 7 суден

НАТО не супроводжуватиме судна з зерном у територіальних водах України

Державний борг України зріс до 134 млрд долл

На ринку США стабілізувались ціни на г/к прокат

ВСІ НОВИНИ ⇢