США та Китай домовились про поліпшення торгово-економічних відносин

Економіка Новини
США та Китай домовились про поліпшення торгово-економічних відносин

Міністри торгівлі США і Китаю Джина Раймондо та Ван Веньтао під час зустрічі в Пекіні домовилися про поліпшення торгово-економічних відносин та створення нової робочої групи з питань двосторонньої торгівлі. Про це повідомили в Міністерстві торгівлі США, передає Укрінформ.

Завданням робочої групи, нового механізму консультацій, стане вироблення рішень щодо торговельного та інвестиційного співробітництва між двома країнами, а також просування комерційних інтересів США у Китаї.

Планується, що група збиратиметься двічі на рік на рівні заступників міністрів торгівлі, а до її роботи будуть залучені представники уряду та приватного бізнесу з обох країн. Перша зустріч відбудеться у Сполучених Штатах на початку 2024 року.

Крім того, досягнуто домовленості про обмін інформацією з питань посилення експортного контролю, в рамках якого Вашингтон надасть Пекіну роз’яснення своїх занепокоєнь щодо національної безпеки та кроків з обмеження експорту до КНР. Перша зустріч цього формату за участю помічника міністра торгівлі США відбудеться в Пекіні уже в вівторок, 29 серпня.

Сторони також погодилися вдосконалити процедури адміністративного ліцензування в частині захисту комерційної таємниці та конфіденційної ділової інформації, для чого найближчим часом проведуть обговорення на рівні експертів.

Окрему увагу було приділено комунікації між міністрами. Очільники відомств домовилися щонайменше один раз на рік особисто зустрічатись для обговорення питань торгово-економічного співробітництва між двома країнами.

Під час переговорів Раймондо зауважила, що торгово-економічні відносини між Сполученими Штатами та Китаєм, із товарообігом на $700 млрд, є одними з найзначніших у світі.

За її словами, це складні відносини і з певних питань між двома країнами будуть розбіжності, проте вона вірить у можливість досягнути прогресу.

«Звичайно, у питаннях національної безпеки немає місця для компромісів чи переговорів. Проте переважна більшість наших торговельних та інвестиційних відносин не пов’язана з національною безпекою, і в цьому відношенні ми прагнемо сприяти торгівлі та інвестиціям у тих сферах, які відповідають нашим взаємним інтересам», – заявила Раймондо.

Китайський міністр, як повідомили у Мінторгівлі КНР, висловив серйозну стурбованість такими діями США, як підвищені тарифи на китайський експорт, обмеження американських інвестицій та продажів до Китаю напівпровідників і санкції проти китайських компаній.

«Двостороння торгівля є важливою як для економік двох країн, так і для світової економіки в цілому. Китай готовий співпрацювати зі Сполученими Штатами відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці для сприяння здоровому діловому співробітництву та стимулювання двосторонньої торгівлі й інвестицій», – сказав Ван.

Новини

23 Липня 2024

Китай наростив експорт коксу на 20,2%

Індія скасовує митні збори на критично важливі мінерали

ЄС може стати головним покупцем російського газу — Bloomberg

Експерти критикують закон про промислове забруднення

Укрзалізниця отримає 40 млн євро на модернізацію залізничних колій

У вересні Україна розраховує отримати від ЄС 4,1 млрд євро допомоги

У Міненерго заявили що тариф на е/е в Україні найнижчій ніж у Європі, але забули, що зарплати ще нижчі

Україна піднялася на 21 місце у рейтингу світових виробників сталі

У іноземного бізнесу “немає апетиту” до придбання українських активів – Шурма

Boeing та Антонов підписали попередню угоду про виробництво безпілотників

Вартість електроенергії для металургів зросла на 10% після зміни пропорцій імпорту – Каленков

ArcelorMittal закриває коксову батарею на заводі у Кракові

Укренерго пом’якшило відключення на Заході та Півдні країни

Обсяги залізничних перевезень руди через українсько-словацькі кордони скоротились на 10,1%

Україна за 6 місяців 2024 року збільшила імпорт довгого прокату на 5,1%

В 2024 році виплавка сталі в Україні перевищить 7,2 млн тон – Каленков

ВСІ НОВИНИ ⇢