Країни ЄС продовжують купувати великі обсяги російського СПГ

Новини ТЕК
Країни ЄС продовжують купувати великі обсяги російського СПГ

Країни Європейського Союзу збільшили імпорт російського скрапленого газу на 40% упродовж семи місяців цього року порівняно з аналогічним періодом 2021 року – до російського вторгнення в Україну.

Як пише The Financial Times з посиланням на дані неурядової міжнародної організації Global Witness, Іспанія та Бельгія посідають друге і третє місця серед найбільших світових покупців СПГ, передає Forbes.

ЄС цьогоріч планує імпортувати рекордні обсяги СПГ з Росії, попри те, що блок прагне відмовитися від російського викопного палива до 2027 року.

Видання зазначило, що стрімке зростання імпорту відбувається через низьку базу, оскільки ЄС не імпортував значні обсяги СПГ до війни в Україні через свою залежність від газу з Росії, пише FT.

Проте, за даними Global Witness, це зростання набагато більше, ніж середньосвітове зростання імпорту російського СПГ, яке становило 6% за цей самий період – ЄС імпортує приблизно на 1,7% більше російського СПГ порівняно з рекордним рівнем минулого року.

За даними Global Witness, вартість СПГ, імпортованого за сім місяців цього року за цінами спотового ринку, становить 5,29 млрд євро.

Бельгія імпортує великі обсяги російського СПГ, оскільки її порт Зебрюгге є одним із небагатьох європейських пунктів перевалки скрапленого газу з танкерів льодового класу, які використовуються на крайній півночі, на регулярні вантажні судна.

За словами аналітиків, іспанська компанія Naturgy і французька Total також мають безперервні контракти на великі обсяги російського СПГ.

На початку року комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон закликала країни ЄС та європейські компанії припинити купувати російський СПГ з огляду на запроваджені санкції.

Міністерка енергетики Іспанії Тереза Рібера також просила іспанських покупців не підписувати нові контракти на російський СПГ, назвавши ситуацію "абсурдною".

Недавнє дослідження Global Witness показало, що Shell і TotalEnergies продовжували торгувати російським СПГ після російського вторгнення в Україну.

За даними липневого аналізу Global Witness, Total є найбільшим покупцем скрапленого газу, купивши майже 4,2 млн кубометрів російського СПГ з початку року.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢