Необхідно розблокувати порти, щоб завадити росії захоплювати традиційні ринки збуту української продукції ГМК, – Риженков

Економіка Металообробка Металургія Новини Точка зору Транспорт
Необхідно розблокувати порти, щоб завадити росії захоплювати традиційні ринки збуту української продукції ГМК, – Риженков

Блокуючи доступ до українських портів на Чорному морі, росія серед іншого обмежує експортні можливості України, як важливого конкурента на світових ринках збуту продукції ГМК. Тому порти мають бути розблоковані. Крім того, Євросоюз повинен більш ретельно слідкувати за дотриманням вже запроваджених санкцій проти рф стосовно імпорту металопродукції до країн-членів ЄС. Про це в інтерв’ю польському Business Insider розповів гендиректор “Метінвесту” Юрій Риженков.

Зокрема, топ-менеджер відзначив, що зараз працюючі підприємства “Метінвесту” – металургійні комбінати “Запоріжсталь” і “Каметсталь” – працюють на 65-70% і 75% від своїх потужностей відповідно. Близько 25% продукції продається на внутрішньому ринку, решта йде переважно до Європейського Союзу. Сталь реалізовується переважно в найближчих країнах, таких як Польща, Словаччина, Чехія, Румунія та Болгарія. Частина продукції йде в Італію, Німеччину та Францію. А от залізорудним підприємствам пощастило менше. Раніше ключовим покупцем був Китай. Проте в нинішній ситуації експорт туди практично неможливий, оскільки чорноморські порти заблоковано. “Залізорудні підприємства зараз використовують близько 35-40% своїх потужностей. Ми намагалися відправляти сировину до Китаю через румунські та польські порти. Проте, на жаль, на нинішньому ринку економіка цієї логістики просто не працює”, – пояснив Риженков.

Відповідаючи на питання, чи не хоче росія, користуючись блокуванням українських портів, захопити зовнішні ринки збуту української продукції ГМК подібно тому, як чинить із зерном, вийшовши з зернової угоди, Юрій Риженков зауважив: “Росія має надлишкові потужності й продовжує виробництво сталі. Тож там, де зараз не може продаватися продукція українських металургійних заводів, з’являються російські. Особливо, коли ми говоримо про Далекий Схід або країни Перської затоки, які традиційно значною мірою забезпечували українські виробники. Росіяни втручаються навіть у європейський ринок”.

За словами СЕО “Метінвеста”, попри те, що існує багато обмежень на імпорт російської сталі до країн ЄС, російські експортери все ще можуть постачати, наприклад, сляби для сталевих напівфабрикатів, які раніше експортувала “Азовсталь”. Росія постачає ці напівфабрикати до багатьох країн, зокрема, до Чехії, Бельгії, Італії.

“Нам треба бути жорсткішими щодо санкцій і просто закрити всі лазівки, які все ще існують у санкційних списках Європейського Союзу. І переконатися, що чорноморські порти розблоковані”, – резюмував Риженков.

Новини

23 Липня 2024

Китай наростив експорт коксу на 20,2%

Індія скасовує митні збори на критично важливі мінерали

ЄС може стати головним покупцем російського газу — Bloomberg

Експерти критикують закон про промислове забруднення

Укрзалізниця отримає 40 млн євро на модернізацію залізничних колій

У вересні Україна розраховує отримати від ЄС 4,1 млрд євро допомоги

У Міненерго заявили що тариф на е/е в Україні найнижчій ніж у Європі, але забули, що зарплати ще нижчі

Україна піднялася на 21 місце у рейтингу світових виробників сталі

У іноземного бізнесу “немає апетиту” до придбання українських активів – Шурма

Boeing та Антонов підписали попередню угоду про виробництво безпілотників

Вартість електроенергії для металургів зросла на 10% після зміни пропорцій імпорту – Каленков

ArcelorMittal закриває коксову батарею на заводі у Кракові

Укренерго пом’якшило відключення на Заході та Півдні країни

Обсяги залізничних перевезень руди через українсько-словацькі кордони скоротились на 10,1%

Україна за 6 місяців 2024 року збільшила імпорт довгого прокату на 5,1%

В 2024 році виплавка сталі в Україні перевищить 7,2 млн тон – Каленков

ВСІ НОВИНИ ⇢