Станція Рені перебуває на межі зупинки через накопичення вагонів

Економіка Новини Транспорт
Станція Рені перебуває на межі зупинки через накопичення вагонів

По залізничній станції Рені склалася критична ситуація із накопиченням вагонів. Про це йшлося під час наради представників «Укрзалізниці» із перевізниками Румунії та Молдови 5 вересня, пише Rail.insider.

За словами очільника Одеської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Рустама Рустамова, наразі на стик Серпневе-1—Басарабяска прямує 758 вагонів. Із них 600 — для румунського порту Галац. Водночас станом на 5 вересня наявний парк по станції Рені сягає 878 вагонів.

Станція перебуває практично на межі зупинки”, — наголосив Рустамов.

Із 878 вагонів понад 350 одиниць (280 навантажених і 78 порожніх) — для порту Галац. Ситуація ускладнюється тим, що Одеська залізниця не може планувати передачу вагонів хоча б на три дні вперед, адже не отримує відповідної інформації від іноземних колег.

Ми не знаємо, що готувати для вас. Потім, коли приходить заявка, нам потрібно ще витримати по кожній номенклатурі добову норму, адже більше ви не берете. Наявність — понад 800 вагонів, і це все блокує нам станцію Рені. А далі рано чи пізно у нас заблокується Серпневе-1—Басарабяска. Тому прохання: будь ласка, планування на дві-три доби. Переговоріть зі всіма отримувачами та через молдовську сторону передавайте Одеській залізниці плани на дві-три доби. Ми під вас сформуємо у межах добової норми, ще якихось вимог необхідні потяги”, — звернувся до іноземних колег заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Ткачов.

Як зауважують в «Укрзалізниці», через нерівномірну здачу потягів на кордоні для оптимальної роботи необхідна інформація щодо хоча б шести поїздів, які прийматимуть іноперевізники. Адже в один день через кордон можуть здати один потяг, а в інший — три.

У серпні Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію протоколу, який дасть змогу здійснювати транзитні перевезення територією України на дільниці Етулія (Молдова)—Рені (Україна)—Джурджулешти (Молдова) порожнього рухомого складу всіх форм власності та вантажів, які прямують зі станцій Молдови та України або транзитом через Україну і Молдову призначенням до/зі станцій Джурджулешти (Молдова) та Галац-Ларга (Румунія) без зупинки та проведення на станції Рені прикордонного, митного та інших заходів офіційного контролю.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢