Dragon Capital очікує більш швидкого зростання української економіки

Економіка Новини
Dragon Capital очікує більш швидкого зростання української економіки

Інвестиційна компанія Dragon Capital знову підвищила прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 2023 рік: тепер він очікується на рівні 4,5% порівняно з червневим прогнозом 3%, тоді як ще у квітні компанія допускала спад на 0,5%.

"Зважаючи на швидке відновлення економіки у першому та другому кварталах, а також активізацію проектів швидкого відновлення, які підтримуватимуть економіку у другому півріччі, ми очікуємо, що реальний ВВП у 2023 році зросте на 4,5% р/р після падіння 29% у 2022 році", – йдеться в повідомленні Dragon Capital, передає Інтерфакс-Україна.

За оцінкою компанії, у другому кварталі 2023 року сезонно скоригований реальний ВВП зріс на 5-6% кв/кв після +2,4% у першому кварталі і становив 75% від довоєнного рівня. Порівняно з відповідним періодом минулого року реальний ВВП зріс на 22-23% р/р у другому кварталі після -10,5% у першому на тлі низької бази порівняння на початку повномасштабної війни.

"Але останні опитування підприємств говорять про те, що темпи відновлення економічної активності суттєво сповільнилися в липні-серпні. Ми очікуємо зниження реального ВВП у четвертому кварталі, оскільки ворог, ймовірно, відновить атаки на енергетичну інфраструктуру, що спричинить дефіцит електроенергії", – вказали в Dragon Capital.

Після закінчення гарячої фази війни на початку 2024 року, яке супроводжуватиметься відкриттям морських портів для експорту всіх товарів та частковим поверненням біженців, економіка може зрости ще на 8% р/р, тоді як продовження гарячої фази війни протягом усього року обмежить темпи зростання до 2-3%.

Аналітики зазначили, що критично важливу підтримку економіці та фінансовій системі продовжує надавати міжнародне фінансування: за 8 місяців 2023 року міжнародні партнери перерахували Україні майже $30 млрд для фінансування дефіциту бюджету (у тому числі $8,7 млрд, або 29% у формі грантів), що дозволило повністю профінансувати дефіцит бюджету за цей період, майже вдвічі перевищило обсяг продажу іноземної валюти Нацбанком та збільшило резерви до $40,4 млрд, або 5,4 місяці майбутнього імпорту та (оціночно) 126% агрегованого показника достатності резервів.

У Dragon Capital вважають, що високий рівень міжнародних резервів, підтримка міжнародних партнерів, відмова від фінансування дефіциту бюджету Нацбанком та стабілізація курсових очікувань створюють передумови для подальшого пом'якшення валютних обмежень та повернення до помірної гнучкості курсу гривні до долара США вже цього року.

"НБУ також залишається налаштованим на зміну валютно-курсової політики, проте рухається в цьому напрямку обережніше і повільніше, ніж ми очікували, очевидно, враховуючи високі ризики. Ми очікуємо, що зміна валютно-курсової політики може відбутися в четвертому кварталі поточного року, проте не виключаємо, що НБУ зачекає до початку 2024 року", – йдеться у релізі.

У результаті компанія очікує на офіційний обмінний курс гривні на кінець 2023 року на рівні 36,6-37,5 грн/$1 порівняно з попереднім прогнозом 39 грн/$1 і помірного ослаблення до 41 грн/$1 до кінця 2024 року.

На думку Dragon Capital, темпи зростання резервів НБУ суттєво сповільняться найближчими місяцями через заплановане уповільнення обсягів міжнародної допомоги та зростання попиту на валюту на міжбанківському ринку, викликаного сезонними факторами, подальшою лібералізацією валютних обмежень та зниженням окремих категорій експорту взимку внаслідок чергових атак Росії на енергетичну інфраструктуру

У компанії прогнозують обсяг резервів НБУ на рівні $42 млрд на кінець 2023 року та зростання до $47 млрд на кінець 2024 року.

Говорячи про інфляцію, у Dragon Capital вказали, що місячна динаміка базової інфляції свідчить про помітне зниження інфляційного тиску, хоча інфляційний тиск з боку витрат частково відновиться в найближчі місяці через нещодавнє підвищення цін на електроенергію для комерційних споживачів і вартості пального.

"Ми очікуємо, що показник споживчої інфляції знизиться до 9% р/р до кінця 2023 року і коливатиметься приблизно на цьому рівні протягом 2024 року", – зазначила компанія, яка в червні прогнозувала інфляцію цього року на рівні 12,5%.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢