Переважна більшість українських компаній підвищать зарплати працівникам

Економіка Новини
Переважна більшість українських компаній підвищать зарплати працівникам

87% опитаних компаній підвищать заробітну плату своїм співробітникам у 2024 році, з них 46% планують підвищення до 10%, а 41% - від 10% до 20%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

При цьому тільки 1% компаній скорочуватимуть рівень заробітної плати, і 12% планують залишити його без змін. Торік до підвищення зарплат вдавались 73% керівників компаній.

Опитування також свідчить, що у порівнянні з минулим роком зросла кількість компаній, що планують впровадження нових інвестиційних проєктів, - з 19% до 26%. Середня вартість запланованих проєктів також зросла та тановить близько 8 млн доларів (в середньому 3 млн доларів у 2023 році).

"Так само дещо зросла кількість компаній, що планують інвестиції в соціальні ініціативи, - з 60% до 65%. В середньому бізнес готовий спрямовувати на соціальні проєкти близько 6% від доходів компанії. У 2023 та 2022 роках ці показники становили 8% та 3% відповідно)", - йдеться у повідомленні.

Також заначається, що більше половини опитаних компаній - 58% - прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2024 році. Торік таких було 47%.

"Цьогорічні результати демонструють позитивний тренд обережного покращення настроїв та прогнозів топ-менеджерів членських компаній асоціації", - резюмують в ЄБА.

Водночас до топ-3 пріоритетних завдань до уряду бізнес традиційно відніс боротьбу з корупцією, необхідність проведення судової реформи, встановлення верховенства права та забезпечення макроекономічної стабільності.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢