МЕА оголосила про початок кінця ери викопного палива

Новини ТЕК
МЕА оголосила про початок кінця ери викопного палива

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявляє, що світ перебуває на "початку кінця" ери викопного палива. Організація прогнозує, що попит на нафту, природний газ і вугілля досягне піку до 2030 року. Про це йдеться у колонці глави МЕА Фатіха Бірола на Financial Times.

За новими прогнозами МЕА, споживання трьох основних видів викопного палива почне скорочуватися в цьому десятилітті через швидке зростання відновлюваної енергії та поширення електромобілів.

"Ми є свідками початку кінця ери викопного палива, і ми повинні підготуватися до наступної ери. Це показує, що кліматична політика працює", – зазначив глава МЕА Фатіх Бірол.

Біроль привітав "історичний поворотний момент", але закликав політиків зробити більше для прискорення енергетичного переходу та скорочення викидів, незважаючи на політичні перешкоди декарбонізації.

Уряди в усьому світі збільшили інвестиції у відновлювані джерела енергії у відповідь на зміну клімату та енергетичну кризу, викликану вторгненням Росії в Україну, але багато хто зіткнувся з негативною реакцією через витрати під час кризи вартості життя.

Бірол також наголосив на "структурних зрушеннях" в економіці Китаю, коли вона переходить від важкої промисловості до менш енергоємних галузей і послуг.

"За останні 10 років на Китай припадала приблизно одна третина зростання світового попиту на природний газ і дві третини зростання попиту на нафту. Сонячна, вітрова та ядерна енергія з’їсть потенційне зростання використання вугілля в Китаї", — зазначив Бірол. 

Керівник МЕА додав, що політики повинні бути "спритними", щоб адаптуватися до енергетичного переходу, і стверджував, що його можна прискорити за допомогою "сильнішої кліматичної політики", незважаючи на занепокоєння в західних столицях терпимістю виборців до швидких змін.

За словам Бірола, нафтові та газові компанії, які не погоджуються з прогнозами МЕА, можуть маніпулювати суспільною думкою або просто неправильно оцінювати ринок.

"Нові великомасштабні проєкти використання викопного палива несуть не тільки значні кліматичні ризики, але й значні фінансові ризики", – попередив Бірол.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢