Половина українців сприймають корупцію, як перешкоду для розвитку бізнесу

Економіка Новини
Половина українців сприймають корупцію, як перешкоду для розвитку бізнесу

47% опитаних українців сприймають корупцію як найбільшу перешкоду для розвитку підприємництва в країні, свідчить опитування Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, проведене спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 3 по 17 липня 2023 року.

“Згідно з опитуванням, проведеним у липні 2023 року, корупція сприймається громадянами як найбільша перешкода для розвитку підприємництва в країні. Це зазначили 47% опитаних. Для порівняння: 37% назвали найбільшою перешкодою руйнування, завдані війною, 36% – неадекватну систему податкового адміністрування та контролю, 36% – слабку підтримку з боку держави”, – йдеться в повідомленні за підсумками дослідження, опублікованому в понеділок на офіційному сайті Фонду.

Як зазначається, “проблеми, які безпосередньо залежать від якості державного управління, посідають три з чотирьох перших позицій, які, на думку українців, заважають розвитку підприємництва. Водночас наступними за негативним впливом на підприємництво йдуть відтік спеціалістів та підприємців за кордон (29%) та відтік працівників за кордон (28%)”.

Соціологи фіксують, що корупцію як перешкоду для підприємництва дещо частіше згадували на сході (55%) і рідше на заході (43%) країни. Так само із заходу (30%) на схід (43%) помітно зростає критичне ставлення до податкового контролю. Респонденти східних (40%) і південних областей (33%) частіше згадували про відтік спеціалістів і підприємців за кордон, ніж у західних (22%) і центральних регіонах (27%), які менше постраждали від військових дій. Така сама ситуація склалася і з відтоком працівників: про це частіше згадували на сході (37%) і півдні країни (31%), ніж на заході (25%) і в центрі (24%).

“Показово, – наголошується в повідомленні, – що в суспільстві панує недовіра до вітчизняних агентів післявоєнного економічного та інфраструктурного відновлення”. Зокрема, у липні 2023 року лише 17,5% опитаних погодилися з думкою, що державні українські компанії та банки можуть ефективно та без корупції здійснити післявоєнне відновлення країни. Рівень довіри до українських приватних компаній і банків ще нижчий – 8%.

Наразі найбільші, але також невисокі показники довіри, мають великі західні компанії та банки (28%) і міжнародні фінансові організації, такі як МВФ і Світовий банк (19%). Найменшу довіру мають великі незахідні компанії та банки (Китай, ОАЕ, Саудівська Аравія) – лише 3% респондентів.

Опитування здійснювалося методом face-to-face у всіх регіонах України, крім АР Крим, Донецької, Луганської та Херсонської областей. У Запорізькій і Харківській областях опитування проводилося на тих територіях, які контролюються урядом України, і на яких не ведуться бойові дії. Опитано 2011 респондентів віком від 18 років.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢