Каметсталь скоротить споживання електроенергії

Металургія Новини
Каметсталь скоротить споживання електроенергії

Каметсталь з метою зменшення енергоспоживання та скорочення експлуатаційних витрат комбінату у технологічному процесі нагнітання доменного газу на газопідвищувальній станціі № 6 в газовому цеху реалізує проект із заміни нагнітача (газодувки). Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Новий одноступеневий нагнітач дозволить значно економити електричну енергію в технологічному процесі транспортування доменного газу необхідних параметрів продуктивності і тиску для потреб прокатного переділу.

Зараз на ГПС-6 для забезпечення виробництва прокатного стану в роботі постійно знаходиться одна з чотирьох газодувок, яка діючими магістралями транспортує доменний газ до нагрівальних печей трубозаготівельного стану. Номінальна потужність газодувки 850 кВт*год, регулювання необхідних параметрів виконується вручну, що знижує стабільність підтримки потрібної продуктивності і тиску доменного газу в газопроводі, а також при цьому споживання електричної енергії складає в середньому 650 кВт*год.

Спеціалістами УГЕ та газового цеху були впроваджені рішення з установки нового енергоефективного сучасного нагнітача з використанням максимальної кількості наявного технологічного обладнання. Зараз фахівцями підрядної організації виконуються роботи з демонтажу існуючої газодувки, перенесення діючих комунікацій, реконструкції електроприміщень з монтажем нового обладнання на існуючому промисловому майданчику.

Електроживлення нагнітача буде виконано з підключенням безпосередньо до комірки живлення у приміщенні підстанції, а також буде прокладено нову кабельну лінію від підстанції до приміщення ГПС-6. Регулювання продуктивності та тиску газодувки буде забезпечуватись завдяки встановленому направляючому апарату та частотному перетворювачу напругою 0,4 кВ. Системи АСУТП розроблені індивідуально, на базі контролера Siemens для роботи в автоматичному режимі у вказаному діапазоні продуктивності.

"Середнє споживання електричної енергії з урахуванням ККД електродвигуна і системи керування нової газодувки складає орієнтовно 200 кВт*год, що втричі менше за споживчу електричну енергію існуючої, а також це стабільність параметрів та покращення умов праці апаратників. Впровадження таких енергоефективних рішень дає можливість досягти відчутної економії електричної енергії і значно скоротити витрати підприємства на оплату енергоносіїв, що особливо важливо в непрості часи воєнного стану в країні", – прокоментував  начальник газового цеху Василь Черваньов.

Новини

30 Вересня 2023

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

УЗ зобов’язали реалізувати непригодне обладнання як брухт через систему Прозорро

Найбільший виробник безшовних нержавіючих труб у світі інвестує 3,5 млн євро в модернізацію потужностей

ВСІ НОВИНИ ⇢