Металурги ЄС працюватимуть над власним планом екологічного переходу

Екологія Металургія Новини
Металурги ЄС працюватимуть над власним планом екологічного переходу

Європейська металургійна промисловість (включаючи чорні та кольорові метали) ініціювала процес створення власного «шляху переходу» (Transition Pathway) у співпраці з Єврокомісією. Його мета – сприяння реалізації «Зеленого курсу» ЄС та цифровому порядку денному, а також забезпечення стійкості галузі. Про це йдеться у релізі Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER), пише GMK-центр.

Як зазначається, інші регіони світу також переходять до цифрової та «зеленої» економіки, тож попит на метали швидко зростає. Їх часто позначають як критичні ресурси для чистої енергетики та електронних технологій. Тож сталь і широкий спектр кольорових металів є незамінними компонентами цього переходу. Європа повинна забезпечити безпеку та стабільність постачань металів, щоб досягти своїх цілей щодо чистої енергії до 2030 року, зауважують в асоціації.

Це підкреслює важливість створення стійкого металургійного сектору як ключового фактора стратегічної автономії Євросоюзу. Галузь також є ключовою опорою економіки ЄС, вона забезпечує понад 800 тис. прямих та понад 5 млн опосередкованих робочих місць.

«Шлях переходу» для металургії включатиме основні виклики для галузі, інвестиції, необхідні для їх подолання, а також політичні умови для заохочення цих інвестицій. Роботу планують завершити до кінця березня 2024-го.

За словами Акселя Еггерта, гендиректора EUROFER, шлях переходу для металургії – це своєчасна можливість спільно розробити довгострокове бачення галузі за допомогою свіжого підходу, який охоплює різні сфери, від декарбонізації до енергетики та циркулярної політики.

Він зауважив, що металурги вже реалізують кілька проєктів із декарбонізації в ЄС, однак необхідні умови для підтримки переходу на тлі жорсткої глобальної конкуренції.

Transition Pathways – це процес спільного розвитку під керівництвом ЄК для стратегічних промислових секторів та зацікавлених сторін для розробки дієвої «дорожньої карти» до 2050 року. Зокрема, раніше «шлях переходу» був створений для європейського хімічного сектору.

Новини

10 Травня 2024

Європейські металурги побоюються виникнення дефіциту металобрухту

ArcelorMittal розпочала будівництво електродугової печі на іспанському заводі

Україна може повернутись до графіків погодинних відключень електроенергії

Уряд виділяє понад 7 млрд грн на відбудову енергосистеми

Інфляція у квітні уповільнилась до 0,2%

Шмигаль заявив про складну ситуацію в енергетиці і закликав до економії

Виручка від експорту чорних металів наблизилась до 1 млрд дол

Бразилія скорочує експорт чавуну

Морським коридором експортовано 45 млн тонн вантажів

Практика вирішення спорів щодо трансфертного ціноутворення відбувається у несприятливих обставинах – експерт

Україна збільшила імпорт електроенергії на третину, експорт скоротився у 13 разів

Японська J-Power планує здати на металобрухт декілька вугільних блоків ТЕС

У ЄС проведуть повторне розслідування щодо імпорту китайського прокату з полімерним покриттям

В уряді обговорюють можливість підвищення тарифів на електроенергію

Таксі у Вінниці: Зручне та надійне перевезення у місті

Енергетики продовжили обмеження постачання е/е для промисловості

ВСІ НОВИНИ ⇢