Металурги ЄС працюватимуть над власним планом екологічного переходу

Екологія Металургія Новини
Металурги ЄС працюватимуть над власним планом екологічного переходу

Європейська металургійна промисловість (включаючи чорні та кольорові метали) ініціювала процес створення власного «шляху переходу» (Transition Pathway) у співпраці з Єврокомісією. Його мета – сприяння реалізації «Зеленого курсу» ЄС та цифровому порядку денному, а також забезпечення стійкості галузі. Про це йдеться у релізі Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER), пише GMK-центр.

Як зазначається, інші регіони світу також переходять до цифрової та «зеленої» економіки, тож попит на метали швидко зростає. Їх часто позначають як критичні ресурси для чистої енергетики та електронних технологій. Тож сталь і широкий спектр кольорових металів є незамінними компонентами цього переходу. Європа повинна забезпечити безпеку та стабільність постачань металів, щоб досягти своїх цілей щодо чистої енергії до 2030 року, зауважують в асоціації.

Це підкреслює важливість створення стійкого металургійного сектору як ключового фактора стратегічної автономії Євросоюзу. Галузь також є ключовою опорою економіки ЄС, вона забезпечує понад 800 тис. прямих та понад 5 млн опосередкованих робочих місць.

«Шлях переходу» для металургії включатиме основні виклики для галузі, інвестиції, необхідні для їх подолання, а також політичні умови для заохочення цих інвестицій. Роботу планують завершити до кінця березня 2024-го.

За словами Акселя Еггерта, гендиректора EUROFER, шлях переходу для металургії – це своєчасна можливість спільно розробити довгострокове бачення галузі за допомогою свіжого підходу, який охоплює різні сфери, від декарбонізації до енергетики та циркулярної політики.

Він зауважив, що металурги вже реалізують кілька проєктів із декарбонізації в ЄС, однак необхідні умови для підтримки переходу на тлі жорсткої глобальної конкуренції.

Transition Pathways – це процес спільного розвитку під керівництвом ЄК для стратегічних промислових секторів та зацікавлених сторін для розробки дієвої «дорожньої карти» до 2050 року. Зокрема, раніше «шлях переходу» був створений для європейського хімічного сектору.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢