В уряді Орбана звинуватили Україну у зростанні цін на пальне

Економіка Новини
В уряді Орбана звинуватили Україну у зростанні цін на пальне

Підвищення плати за транзит російської нафти через Україну сприяло зростанню цін на паливо в Угорщині, чий внесок в інфляцію в країні оцінюється у 0,5%. Про це на брифінгу заявив Ґерґелі Ґульяс, керівник апарату угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, передає Reuters.

У серпні річна інфляція в Угорщині сповільнилася до 16,4%, але трохи перевищила очікування уряду. У першому кварталі цей показник перевищував 25%, що негативно вплинуло на споживання і обумовило зниження реальних зарплат.

Ґульяс зауважив, що уряд Угорщини все ще очікує, що інфляція впаде до однозначного числа на кінець цього року, однак це відбудеться пізніше, ніж очікувалося.

«Є деякі тривожні ознаки, які переважно стосуються того, що ціни на пальне є вищими, ніж раніше. Основна причина цього в тому, що нам потрібно імпортувати паливо в п'ять разів дорожче через трубу через Україну... Підвищення плати за транзит суперечить усім критеріям і рекомендаціям», – сказав угорський чиновник.

З його слів, Угорщина платила Україні в 3,5 раза більше від базового рівня, який він не уточнив, і це безпосередньо вплинуло на ціни на паливо в Угорщині.

Як повідомлялося раніше, «Укртранснафта» не розкриває тарифів на транзит російської нафти через територію України до Угорщини. За даними «транснєфті», тариф на транзит нафти українською ділянкою магістрального нафтопроводу «дружба» з 1 серпня підвищено на 23,5% – до 21 євро за тонну.

За даними російської компанії, це вже третє підвищення тарифу 2023 року. До цього він зростав із січня – на 18,3%, до 13,6 євро за тонну, з червня – на 25%, до 17 євро. Торік транзитний тариф зріс двічі: з початку року до 9 євро за тонну, а потім із 1 квітня – до 11,5 євро за тонну.

«Укртранснафта» раніше аргументувала необхідність зростання тарифів проблемами, пов'язаними із пошкодженнями енергетичної інфраструктури України, а також зростанням витрат на організацію умов праці й охорону об'єктів.

Торік Угорщина почала платити Україні за транзит російської нафти через українську ділянку нафтопроводу «дружба».

Нагадаємо, «Укртранснафта» й російська «транснєфть» у грудні 2019 року уклали додаткову угоду до договору про надання послуг з транспортування нафти територією України, яким його дію продовжено на 10 років – із 1 січня 2020 року до 1 січня 2030 року.

Контракт між «Укртранснафтою» і «транснєфтью» укладено 16 листопада 2004 року. Цим контрактом не визначено обов'язкових фіксованих обсягів прокачування нафти. Ставка тарифу за ним визначається додатковими угодами.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢