Французька нафтогазова компанія оголосила тендер на щорічне виробництво зеленого водню 

Екологія Новини ТЕК
Французька нафтогазова компанія оголосила тендер на щорічне виробництво зеленого водню 

TotalEnergies оголосила тендер на щорічне виробництво 500 тис. тонн «зеленого» водню у рамках планів французької нафтової компанії з декарбонізації своїх європейських нафтопереробних заводів, повідомляє Reuters.

План компанії зі скорочення викидів полягає у використанні екологічно чистого водню, який виробляється з використанням відновлюваної енергії, щоб повністю замінити «сірий» водень у своїй вуглецевоємній промисловій діяльності.

TotalEnergies заявила, що перехід на «зелений» водень зменшить викиди приблизно на п’ять мільйонів метричних тонн CO2 на рік на її нафтопереробних заводах (НПЗ) у Європі, включаючи три НПЗ і два біопереробні заводи у Франції. Тендер доповнить інші менші місцеві проєкти, додали в компанії.

Група також оголосила про угоду з Air Liquide з постачання нафтопереробної платформи Gonfreville до 15 тис. тонн «зеленого» й іншого водню з низьким вмістом вуглецю, що, як очікується, зменшить викиди вуглецю на 150 тис. тонн щорічно.

«Нам потрібні електролізери у величезних кількостях. Це також мета цього тендеру: дати поштовх цьому сектору», — сказав журналістам під час презентації Жан-Марк Дюран, директор з нафтохімічної переробки в Європі TotalEnergies.

«Ми багато говоримо про «зелений» водень, але якоїсь миті такі гравці, як ми, повинні взяти на себе зобов’язання розпочати ці сектори за допомогою масових тендерів. Потрібен ефект масштабу. Ось у чому полягає ця робота», — додав він.

Група також робить ставку на різні правила й стимули в Європі для отримання «конкурентоспроможних» цін, оскільки «зелений» водень зазвичай коштує в два-три рази дорожче, ніж «сірий» водень, сказав Себастьєн Бруна, директор відділу нафтопереробки TotalEnergies.

Цього тижня законодавці Європейського Союзу остаточно схвалили юридично обов’язкові цілі з прискорення розвитку відновлюваної енергетики в цьому десятилітті, частина яких надала Франції поступку на використання ядерної енергії у виробництві водню.

TotalEnergies SE - французька нафтогазова компанія, четверта за обсягом видобутку у світі після Royal Dutch Shell, British Petroleum та ExxonMobil.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢