Металурги ЄС ініціювали створення власного шляху зеленого переходу

Екологія Економіка Металургія Новини
Металурги ЄС ініціювали створення власного шляху зеленого переходу

Європейська металургійна промисловість, зокрема чорна та кольорова ініціювала процес створення власного "шляху переходу" (Transition Pathway) у співпраці з Єврокомісією. Це забезпечить сталість галузі під час зеленого та цифрового переходу ЄС, йдеться у пресрелізі Європейської сталеливарної асоціації EUROFER.

Зазначається, що "шлях переходу" створить кілька стратегічних ланцюжків створення вартості в основі економіки зелених технологій.

В пресрелізі пояснили, що оскільки інші регіони світу так само переходять до більш цифрової та екологічнішої економіки, попит на метали швидко зростає.

Метали почали відносити до критичних ресурсів для зелених та електронних технологій. В EUROFER підкреслили, що сталь та низка кольорових металів, таких як алюміній, мідь, нікель, цинк і літій, є незамінними компонентами цього переходу.

Адже вони необхідні для виробництва електромобілів, вітрових, сонячних і водневих технологій тощо. Європа повинна забезпечити безпеку та стабільність поставок металів, щоб досягти своїх цілей щодо чистої енергії до 2030 року.

В пресрелізі додали, що сталість металургійної галузі є ключовим фактором стратегічної автономії ЄС. Галузь також створює 800 тисяч прямих та понад 5 мільйонів непрямих робочих місць. Зазначається, що "шлях переходу" окреслить: основні виклики галузі; інвестиції, необхідні для їхнього подолання; необхідні політичні рамки та умови для заохочення цих інвестицій. В EUROFER додали, що роботу над "шляхом переходу" планують завершити до кінця березня 2024 року.

"Чим швидше Європа декарбонізується, тим вищі її потреби в металах. Ми раді працювати з Європейською комісією над перехідним шляхом для металів, який об’єднає всі зацікавлені сторони за столом для вирішення майбутніх проблем безпеки та сталого розвитку. Наша галузь прагне постачати більше металів, які потрібні Європі для акумуляторів, технологій відновлюваної енергетики та мереж, водночас декарбонізувати, переробляти більше та постійно знижувати наш екологічний слід. Досягнення цієї амбіції вимагає більш комплексної промислової політики ЄС”, – сказав генеральний директор Eurometaux Гай Тіран.

Зазначається, що “шляхи переходу” вже створили для хімічного та туристичного секторів Європи.

Нагадаємо, металургійні компанії ЄС оголосили про отримання €8,7 млрд грантів чи іншої державної допомоги для реалізації своїх проєктів декарбонізації протягом 8 місяців 2023 року.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢