Франція готова інтегрувати кліматичні цілі ЄС у свою енергетичну стратегію

Екологія Економіка Новини ТЕК
Франція готова інтегрувати кліматичні цілі ЄС у свою енергетичну стратегію

У Міністерстві енергетики Франції заявили, що країна включить кліматичні цілі ЄС у свої майбутні закони про екологічне та енергетичне планування, компенсуючи затримки з поданням оновленого Національного плану з енергетики та клімату.

Для цього робочі групи рекомендують скоротити споживання енергії на 25-30% до 2030 року, та збільшити використання відновлювальної електроенергії (на 30%) та тепла (на 60%), повідомляє Euractiv.

Зазначається, що такі цілі вдвічі перевищують ціль встановлену в останньому Національному плані з енергетики та клімату, поданому до Європейської Комісії у 2021 році.

За останні чотири роки ЄС поставив собі за мету скоротити викиди парникових газів на 55% від рівня 1990 року до 2030 року і досягти частки відновлюваної енергії на рівні 42,5% до тієї ж дати, скоротивши при цьому споживання енергії на 11,7%.

У попередніх рекомендаціях робочих груп, що об’єднують політичні, економічні та громадські організації, наголошується на необхідності електрифікації французького енергетичного балансу та скорочення споживання енергії.

У рекомендаціях також надали перелік пріоритетних напрямків: енергодостатність; енергоефективність; розвиток ядерної енергетики; розвиток зеленої енергетики – збільшення офшорної вітроенергетики з 0,5 ГВт до 18 ГВт, наземних ВЕС – з 21 ГВт до 35 ГВт, СЕС – з 16 ГВт до 60 ГВт; підтримка резервних потужностей теплової енергетики; сприяння інноваціям та децентралізованому прийняттю рішень.

“Хоча ще не всі деталі опрацьовані, це найсерйозніша і найчіткіша робота з екологічного планування, особливо з точки зору енергетики, яка проводилася протягом тривалого часу, – сказала міністерка енергетики Аньєс Паньє-Рунахер. – Наскільки я знаю, у мене немає європейських колег з такою ж глибиною роботи”.

Зазначається, що офіс Панньє-Рунахер підтвердив, що план, який зараз готується, буде враховувати цілі ЄС, проголосовані в останні місяці.

Однак частина екологічної спільноти наголошує на недостатності таких цілей для досягнення кліматичної нейтральності.

В матеріалі підкреслили, що закон про енергетичне та кліматичне планування та два інші документи, що його доповнюють – Національна низьковуглецева стратегія (НСВС) та Багаторічна енергетична програма (БЕП) – кілька разів відкладалися з липня 2022 року.

Малоймовірно, що французькі закони будуть оновлені до кінця осені або навіть до кінця 2023 року.

Однак прийняття Національного плану з енергетики та клімату на період 2023-2030 років, який має бути поданий до Європейської комісії в червні, не залежить від того, чи ухвалені ці законодавчі норми, чи знаходяться на стадії прийняття.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢