Війна в Україні стимулює розгортання технологій відновлюваної енергетики
Екологія Новини ТЕКРосійсько-українська війна дала політичний поштовх для швидкого розгортання низки технологій відновлюваної енергетики в ЄС, США та інших країнах. Про це заявив головний економіст з енергетики Міжнародного енергетичного агентства Тім Гулд.
Він розповів в інтервʼю The World, що найбільш трансформаційними довгостроковими змінами стануть збільшення інвестицій у ВДЕ.
Гулд зазначив, що війна вплинула на споживання викопного палива, зокрема світовий попит: на нафту досягає рекордних рівнів; на газ повернувся до рівня до кризи; на вугілля встановлює нові максимуми.
Він наголосив, що таке підвищення було очікуваним.
“Якби не збільшення ВДЕ-потужностей (подекуди вдвічі) та підвищення енергоефективності, викиди вуглецю, пов’язані з енергетикою, зросли б у 3 рази”, – сказав він.
В МЕА вважають, що пік загального попиту на викопне паливо станеться до кінця десятиліття, тобто до 2030 року.
“Я вважаю, що це досить важливий момент в історії енергетики. Загальна картина полягає в тому, що попит на викопне паливо починає вирівнюватися, а потім починає падати”, – сказав Гулд.
Він додав, що у цей час відбудеться важливий поворотний момент у реакції світу на зміну клімату. Адже політики та впровадження важливих технологій посилилися.
За його словами, без війни в Україні перехід до ВДЕ був би повільнішим. Про це свідчать політичні реакції в Європі, США, зокрема закон про зниження інфляції IRA, та в інших країнах.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram