Ferrexpo може втратити два комбінати через борги Жеваго перед Нацбанком 

Економіка Металургія Новини Теми дня
Ferrexpo може втратити два комбінати через борги Жеваго перед Нацбанком 

Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції арештував контрольні частки (50,3%) корпоративних прав у двох підприємствах Ferrexpo – Єристівському та Біланівському гірничо-збагачувальних комбінатах. Про це повідомила пресслужба компанії.

“Зрозуміло, що ці обмеження є частиною поточної серії судових процесів проти Костянтина Жеваго, які стосуються банку “Фінанси та Кредит” і не пов’язані з групою Ferrexpo. Арешт було застосовано як початковий етап процесу примусового стягнення заборгованості Жеваго перед Національним банком України за рішенням суду в сумі приблизно $44 млн”, – наголосили у Ferrexpo.

Арешт корпоративних прав у Єристівському і Біланівському ГЗК компанія вважає незаконним. Як наголошують у Ferrexpo, акції підприємств належать групі, у Жеваго окремих часток не має.

“Група аналізує можливі правові та інші засоби правового захисту, які їй доступні, і має намір захищати свої права. Якщо процес примусового звернення стягнення, відповідно до якого було накладено арешт, не буде перервано, це може зрештою призвести до потенційного продажу часток, що становить 50,3% розміру статутного капіталу у кожній з дочірніх компаній”, – повідомила компанія.

Читайте також: Суд арештував частки Жеваго у трьох ГЗК вартістю 46 мільярдів

Наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екснардепу Костянтину Жеваго у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів банку “Фінанси та кредит”. За інформацією ДБР, у липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук.

28 грудня минулого року за запитом української сторони Жеваго затримали на французькому гірськолижному курорті Куршевель. Тоді суд французького міста Шамбері виніс рішення про екстрадиційний арешт Жеваго, повідомляли у ДБР. Згодом суд відпустив бізнесмена під заставу.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з Жеваго. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Новини

30 Листопада 2023

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

ВСІ НОВИНИ ⇢