Сентравіс взяв участь у будівництві міжнародного експериментального термоядерного реактора

Економіка Новини
Сентравіс взяв участь у будівництві міжнародного експериментального термоядерного реактора

ПрАТ “Сентравіс Продакшн Юкрейн” (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., взяло участь у будівництві міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), відвантаживши 1300 м безшовної неіржавкої труби для ретрорефлекторів реактора.

Згідно з прес-релізом компанії в п’ятницю, ITER вважається одним із найскладніших проєктів, над якими зараз працює людство.

Сам проєкт розпочали ще у 80-х роках минулого століття. Його довго обговорювали та готували. Нарешті реактор почали будувати у 2020 році на півдні Франції. У проєкті беруть участь 35 країн. Запустити об’єкт планують 2025 року, а на повну потужність він вийде 2035 року.

За задумом ITER вироблятиме чисту енергію за допомогою термоядерного синтезу.

Ще в 50-х роках минулого століття вчені припустили, що людство здатне повторити синтез ядер ізотопів водню, як на Сонці, і отримати багато енергії (1 г термоядерного палива здатний замінити 11 тонн вугілля).

Крім того, після термоядерного синтезу не лишається сміття і воно має низьку радіоактивність. Подібного типу станція може бути вчетверо ефективнішою за сучасні АЕС і безпечнішою. Але, щоб отримати таку енергію, потрібно створити особливі умови. Зокрема, температура в 10 разів більша, ніж у ядрі Сонця.

“Такі проєкти, як ITER, створюються для майбутнього людства і це честь для нас приєднатися до когорти його виконавців. Працюємо над тим, щоб подібних замовлень було більше”, – зазначив генеральний директор “Сентравіса” Юрій Атанасов, якого цитує пресслужба.

Раніше “Сентравіс” брав участь у проєктах із будівництва нової атомної електростанції Hinkly Point C у Великій Британії, найбільшого сховища прісної води в ОАЕ та інших.

“Сентравіс” заснований 2000 року, входить до десятки найбільших виробників безшовних нержавіючих труб у світі. Його основні виробничі потужності розташовані в Нікополі (Дніпропетровська обл.), 2023 року відкрилася філія компанії в Ужгороді.

На підприємстві працює понад 1400 осіб.

Географія поставок компанії перевищує 50 країн світу. Нині “Сентравіс” має офіси в США, Німеччині, Італії, Швейцарії, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах. “Сентравіс” співпрацює з Benteler Automotive, Buhlmann Group, Webco – з різними компаніями на різних континентах.

Холдинг Centravis Ltd. створено на базі ЗАТ “Нікопольський завод нержавіючих труб”, сервісних і торгових компаній ТОВ “Виробничо-комерційне підприємство “ЮВІС”. Його акціонерами є члени сім’ї Атанасових. У власності Centravis Ltd. перебуває 100% акцій ПрАТ “Сентравіс Продакшн Юкрейн”.

Новини

30 Листопада 2023

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

ВСІ НОВИНИ ⇢