На зміцнення енергосистеми України США передбачає у меморандумі 522 млн долл

Економіка Новини ТЕК
На зміцнення енергосистеми України США передбачає у меморандумі 522 млн долл

Україна і США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці для забезпечення стійкості енергетичної системи України, що передбачає виділення $522 млн на її зміцнення. Із них $100 млн – за виконання певних умов. Про це повідомила пресслужба посольства США в Україні.

Документ передбачає співпрацю з метою покращення стійкості енергетичної системи України, зокрема шляхом відновлення критичної інфраструктури, запровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки.

Серед напрямків:

  • відновлення пошкодженої електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України, в тому числі закупівля і встановлення магістральних автотрансформаторів;
  • посилення стійкості електроенергетичної системи за рахунок збільшення її достатності та гнучкості, зокрема стійкості до перебоїв в постачанні електричної енергії у основних секторах надання послуг, таких як опалення, водопостачання, водовідведення, транспорт, телекомунікації та охорона здоров’я;
  • встановлення розподіленої газової генерації (у тому числі турбіни CCGT виробництва США);
  • ширше впровадження розподіленої генерації з відновлюваних та інших джерел енергії в електроенергетиці та теплоенергетиці;
  • посилення фізичного зв’язку України з європейськими газовими та електричними мережами;
  • підготовка та впровадження реформ в енергетичному секторі відповідно до законодавства ЄС та зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергетичного співтовариства;
  • співпраця у сфері цивільної ядерної енергетики;
  • захист найбільш важливої енергетичної інфраструктури України, включаючи, але не обмежуючись такими сферами, як фізичний антидроновий та антиракетний захист, фізична безпека, кібербезпека, а також визначення міжгалузевих взаємозалежностей та впровадження заходів з пом’якшення наслідків для запобігання каскадним збоям через потенційні перебої в енергопостачанні.

“За умови наявності коштів, уряд США має намір надати Україні допомогу на загальну суму $522 млн, з яких $422 млн нової допомоги у сфері енергетики, та $100 млн – за умови виконання відповідними органами державної влади України заходів, зазначених у параграфі 3 цього розділу”, – йдеться у меморандумі.

Умовами для надання цих $100 млн є низка кроків у реформах енергетичного сектору. Зокрема, органи влади України мають затвердити новий статут і створити Наглядову раду ТОВ “Оператор ГТС України” – до 30 жовтня 2023; продемонструвати прогрес у виконанні плану корпоратизації ДП “НАЕК “Енергоатом” (початок конкурсної процедури на обрання членів Наглядової ради НАЕК “Енергоатом” – до 30 листопада 2023 року, створення ПАТ “Енергоатом” – до 31 грудня 2023 року). Водночас НКРЕКП має до 1 квітня 2024 року встановити порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.

Для реалізації угоди учасники мають створити Керівний комітет, до якого увійдуть представники Міненерго, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, НКРЕКП, Державної інспекції ядерного регулювання України, а з американського боку – представники Держдепу, Міністерства енергетики, Агентства США з міжнародного розвитку.

Комітет буде проводити щоквартальні зустрічі для оцінки прогресу. Меморандум за своїм характером не є зобов’язуючою угодою. 

Новини

4 Грудня 2023

Імпорт залізничним транспортом у листопаді зріс на 11%

Висока аварійність ТЕС може спричинити дефіцит в енергосистемі

Запоріжсталь зменшив виплавку сталі за місяць на 4,3%

Україна може не отримати 50 млрд євро від ЄС

ДТЕК у 2025 році хоче завершити будівництво найбільшої вітрової електростанції

ArcelorMittal закриває черговий завод

На Сахалінському родовищі зупинили видобуток газу 

Найбільший в світі виробник сталі Baowu придбає державну Shangang 

Україна та Італія домовилися про спільний розвиток відновлюваної енергетики

Експорт із України морським та річковим транспортом у листопаді збільшився на 71% 

На словацькому кордоні на в’їзд в Україну очікує майже тисяча вантажівок 

Сьогодні відкривається пункт пропуску на кордоні з Польщею для виїзду порожніх вантажівок із України 

3 Грудня 2023

Черги вагонів на переходах з ЄС скоротились

Німеччина скоротила імпорт брухту на 22%

ЄС у 2023 році збільшив імпорт ядерного палива з РФ 

На ЗАЕС черговий блекаут: Загроза повторення Фукусіми

ВСІ НОВИНИ ⇢