Північний ГЗК вдосконалив виробництво окатків

Металургія Новини Теми дня
Північний ГЗК вдосконалив виробництво окатків

У цеху виробництва окатків №2 Північного ГЗК реалізували модернізаційний проєкт на  випалювальній машині ЛУРГІ 552В. Про це повідомляє пресслужба групи Метінвест.

Завдяки впровадженню інновації фахівцям вдалося налагодити випуск однорідних окатків із вмістом заліза 65+%. Це відкрило перед підприємством перспективи утримання конкурентних позицій на європейському ринку зарізорудної сировини.

До початку великої війни Північний гірничо-збагачувальний комбінат був значною мірою  орієнтований на забезпечення залізорудною сировиною українських металургійних підприємств групи Метінвест. Та із тимчасовою втратою контролю над маріупольськими заводами і блокуванням чорноморських портів комбінат був змушений шукати альтернативні ринки збуту товарної продукції. Перспективу складали меткомбінати Європи. Технологи ПівнГЗК застосували операційні покращення у технологічному ланцюгу виготовлення концентрату й окатків, аби ЗРС північан відповідала вимогам європейських металургів.

Задля підвищення якості виготовлення продукції на випалювальній машині ЛУРГІ 552В був проведений масштабний ремонт із модернізацією грохоту сирих окатків. Над існуючим роликовим грохотом, який відсівав дрібний нестандартний клас окатків, встановили додаткову верхню деку. Спеціальна конструкція цього обладнання унеможливила потрапляння до випалювальної машини й крупніших за стандарт екземплярів. Завдяки цьому на виході підвищилася якість неофлюсованих окатків. Виготовлені з преміум-концентрату марки А1, всі вони мають потрібний діаметр у межах від 10 до 18 мм та вміст заліза 65+%, що відповідає вимогам європейських споживачів. Окрім того модернізація обладнання дозволяє підприємству знизити витрати на природний газ, електроенергію, а також скоротити обсяги використання концентрату на виготовлення окатків за рахунок зменшення кількості відсіву. 

“Спеціалісти Північного ГЗК працювали над удосконаленням технологічного процесу виготовлення окатків з 2019 року. Проводили заходи з операційних поліпшень для зниження витрат природного газу протягом 2021-2022 років, на початку 2023-го ми реалізували перший етап модернізації автоматичної системи  управлінням технологічним процесом (АСУТП). Також підвищенню якості окатків сприяло й налагодження на рудозбагачувальній фабриці №1 технологічного процесу виробництва концентрату із вмістом заліза 68%. Все це і дало змогу, попри війну, переорієнтувати наше виробництво для європейського ринку, забезпечивши колектив комбінату роботою у цей неспокійний час. Натепер залізорудну сировину, виготовлену на Північному ГЗК, замовляють металурги Словаччини, Польщі, Румунії та Сербії”, – розповів генеральний директор ПівнГЗК Андрій Скачков.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢