Чверть українців наразі без роботи – опитування

Економіка Новини
Чверть українців наразі без роботи – опитування

Погіршення власного економічного становища за останні півроку відчули 60% українців, у 35% становище не змінилося, лише 5% відзначили поліпшення, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 5-7 вересня.

Водночас 23% респондентів сподіваються, що 2024 року їхнє особисте економічне становище покращиться, 41% вважають, що не зміниться, у 21% – песимістичні погляди з цього приводу.

Економічну ситуацію загалом у країні українці оцінили ще гірше: 73% відчули погіршення, 13% говорять про відсутність змін, 9% – про поліпшення. Оцінки поточної ситуації кращі, ніж у минулих опитуваннях, але зростають негативні оцінки в майбутньому: 29% очікують поліпшення, 26% думають, що нічого не зміниться, 32% очікують погіршення.

Водночас 61% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються в правильному напрямку, 23% – протилежної думки, 16% не змогли оцінити. Спостерігається зменшення кількості тих, хто оцінює напрямок розвитку країни як правильний, але в усіх регіонах і серед усіх вікових груп продовжує переважати оцінка напряму як правильного.

Найкращі оцінки стану власного економічного становища спостерігаються серед мешканців заходу та центру країни, молодших респондентів, тих, хто працює, та особливо тих, хто знайшов нову роботу. Майже такі самі тенденції і в оцінці майбутнього. Майбутнє економіки України відносно краще оцінюють жителі півдня.

44% респондентів, які працювали до війни, зараз працюють на своїх звичних робочих місцях, 14% працюють частково/віддалено, 15% знайшли нове місце роботи. Чверть опитаних, які мали роботу, досі не працює, але спостерігається зменшення їхньої кількості. Відносно краща ситуація з роботою у мешканців центру та заходу країни, чоловіків, молоді та середнього віку. Серед переселенців у динаміці зросла кількість тих, хто закріпився на нових робочих місцях і працює у звичному режимі, частка тих, хто не працює, серед них, порівняно з початком 2023 року, зменшилася з половини до 40%.

Кількість респондентів, вимушених покинути місце постійного проживання, майже не змінилася і становить 18%. Найбільше переселенців серед вихідців зі східного макрорегіону – близько 60% з них змінили місце проживання, та південного – серед яких внутрішніх переселенців 25%.

Під час дослідження методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх підконтрольних уряду областях і районах, де на момент опитування є український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Новини

30 Листопада 2023

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

ВСІ НОВИНИ ⇢