Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Новини ТЕК
Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Уряд Чехії дозволив державному мережевому оператору CEPS придбати компанію-оператора газопровідної системи Чехії Net4Gas у консорціуму Allianz Infrastructure Luxembourg I S.a.r.l. (50%) та Borealis Novus Parent B.V. (50%). Як повідомив Мінпромторг Чехії, Net4Gas має ексклюзивну ліцензію на транспортування природного газу в Чехії, керує 4 тис. км газопроводів, трьома газовимірювальними станціями на кордоні, п’ятьма компресорними станціями та сотнею газорозподільних станцій, передає Інтерфакс-Україна.

Ціна угоди буде оголошена 29 вересня після підписання договору купівлі-продажу.

Зазначається, що Чехія – одна з небагатьох європейських країн, яка на сьогоднішній день не має прямого впливу на транспортування газу.

“Будь-які проблеми з трубопроводами Net4Gas поставлять під загрозу постачання газу до країни. Купівля Net4Gas є ще одним кроком, за допомогою якого уряд зміцнює енергетичну самодостатність Чеської Республіки”, – йдеться в повідомленні.

2024 року закінчується термін дії контракту на транзит газу з Росії через Україну. Якщо його не буде продовжено, такі країни як Словаччина, Австрія чи Угорщина покладатимуться на постачання газу через Чехію.

“У зв’язку з трансформацією, яку переживає європейська енергетика, важливо, щоб держава мала можливість підтримати необхідні зміни та реалізацію нових проектів. Net4Gas Holdings забезпечує міжнародний транзит, ось чому ця інфраструктура така важлива для нас”, – наводяться в повідомленні слова міністра промисловості та торгівлі Чехії Йозефа Сікели.

Зазначається, що газопроводи компанії можуть стати частиною водневого коридору, яким у майбутньому передбачається транспортувати до 16 млрд кубометрів газу на рік з України через Словаччину та Чехію до Німеччини. Для цього проєкту будуть потрібні великі інвестиції, і Net4Gas розраховує отримати фінансову підтримку Європейської Комісії.

Мінпромторг Чехії наголошує, що газосховища успішно заповнюються, “на сьогоднішній день вони заповнені більш ніж на 97%”.

Як повідомялося, раніше державна чеська компанія CEPS купила за 360 мільйонів євро у німецької RWE її активи зберігання газу в країні – компанію RWE Gas Storage. Шість ПСГ RWE Gas Storage загальним обсягом 2,7 млрд кубометрів активного газу забезпечують 2/3 потужностей зберігання республіки

Новини

30 Листопада 2023

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

ВСІ НОВИНИ ⇢