ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

Економіка Новини
ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

Європейський банк реконструкції і розвитку розширить фінансування проектів в Україні – виробників обладнання для розмінування сільськогосподарських земель, страхування воєнних ризиків, а також кредитування реального сектору економіки. Про це йшла мова під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко з президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Обговорили з колегами з ЄБРР актуальні напрямки співробітництва на цей та майбутній рік. Для нас важливо збільшувати обсяги гуманітарного розмінування українських аграрних земель, адже ми не маємо чекати 700 років, щоб повернути життя на території, де ще кілька місяців тому точились військові бої. Ми абсолютно свідомі, що процес розмінування українських територій надзвичайно складне і фінансово затратне завдання. Але без цього відновлювальна робота та економічний розвиток на деокупованих територіях неможливі», – акцентувала Свириденко.

За її словами, ЄБРР готовий долучитись до фінансування розмінування аграрних земель та розробити спеціальний фінансовий продукт у співпраці з банками та Міністерством із фінансування робочого капіталу для виробників спецтехніки для розмінування, що може дати поштовх для розвитку технологій та машинобудування в Україні

Сторони обговорили також питання подальшої співпраці між ЄБРР та організаціями фінансування розвитку (Development Finance Institutions, DFI) щодо координації зусиль по інвестуванню в Україну, особливо у приватний сектор економіки.

Йшлося також про збільшення прямого кредитування українського приватного бізнесу, а також підтримки ліквідності держкомпаній.

Ще однією важливою темою для обговорення стало страхування воєнних ризиків. За словами Свириденко, щоб в Україну прийшли інвестори, їм потрібно надати повноцінний захист.

«Саме тому мені приємно повідомити, що ЄБРР готує юридичне структурування та управління відповідним проєктом, а також підготовку продукту із страхування товарів у дорозі та на складах від воєнних ризиків разом із українськими страховими компаніями. На наступних етапах проєкт може теж включати страхування інвестиційних ризиків», – наголосила віцепрем’єрка.

Окремо обговорили можливість залучення ЄБРР у фінансування програм державної підтримки українського бізнесу, таких як «Доступні кредити 5-7-9%», або гранти на підтримку переробних виробництв та малого бізнесу.

Як повідомлялося, ЄБРР бере участь у 547 проектах в Україні. Сукупні інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку в Україну складають 18 млрд 384 млн євро.

Новини

30 Листопада 2023

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

ВСІ НОВИНИ ⇢