Україна отримає кошти на прискорення вступу до ЄС

Економіка Новини
Україна отримає кошти на прискорення вступу до ЄС

Єврокомісія запропонує виділити більше коштів для країн-кандидатів, включаючи Україну, щоб прискорити підготовку до вступу в ЄС. Про це заявив єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї в Іспанії після зустрічі міністрів ЄС, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Вісім країн наразі мають офіційний статус кандидатів у ЄС – Албанія, Боснія та Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина та Україна. Грузія та Косово є потенційними країнами-кандидатами.

“За кілька тижнів ви побачите, як ми представляємо новий погляд на розширення та пакет, який тепер буде включати 10 країн-кандидатів або країн з європейською перспективою”, – заявив Варгеї під час обговорення, як ЄС має підготуватися до прийому нових членів.

За його словами, ЄС буде прагнути допомогти країнам-кандидатам швидше підготуватися до вступу в Євросоюз за допомогою плану зростання Західних Балкан. Це допоможе скоротити “економічний та соціальний розрив” між цими країнами та рештою ЄС перед вступом.

Згідно з цією схемою, країни поступово отримають доступ до єдиного ринку ЄС із 450 мільйонами споживачів, де товари, послуги, робоча сила та капітал зможуть вільно переміщатися ще до того, як вони стануть повноправними членами ЄС.

“Ми хочемо створити можливість поступово інтегрувати ці країни у єдиний ринок, у чотири свободи, вже до вступу, тому що це буде на благо як Євросоюзу, так і країн-кандидатів”, – наголосив єврокомісар.

Пропозиція Єврокомісії також вимагатиме виділення більшої кількості грошей ЄС для кандидатів, щоб допомогти прискорити реформи, необхідні для приєднання. Кошти надійдуть на додаток до допомоги ЄС перед вступом для країн-кандидатів, яка у бюджеті блоку на 2021-2027 роки становить 14,2 мільярда євро.

Як зауважив Варгеї, ці заходи продемонструють, що ЄС готовий вітати нових членів та покласти на країни-кандидати відповідальність повною мірою використати ці можливості.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢