Конгресмени США позбавили Україну 300 млн доларів на військові потреби

Економіка Новини
Конгресмени США позбавили Україну 300 млн доларів на військові потреби

Майже половина республіканців у Палаті представників проголосували за виключення 300 мільйонів доларів з бюджету на оборону, призначених для навчання українських солдатів та закупівлі зброї.

Прихильники України в Конгресі США заявляють, що не здадуться після того, як законопроект про збереження відкритості федерального уряду виключив прохання президента Джо Байдена надати Україні додаткову допомогу у сфері безпеки.

Як йдеться в матеріалі AP, багато законодавців визнають, що отримати схвалення допомоги Україні в Конгресі стає все важче, оскільки війна між Росією та Україною триває. Республіканський опір допомозі набирає обертів у залах Конгресу.

Майже половина республіканців у Палаті представників проголосували за виключення 300 мільйонів доларів з бюджету на оборону, призначених для навчання українських солдатів і закупівлі зброї. Гроші пізніше були схвалені окремо, але противники підтримки України відзначали зростання їх числа.

Спікер Палати представників Кевін Маккарті, республіканець від Каліфорнії, виключив додаткову допомогу Україні з заходу, покликаного забезпечити роботу уряду до 17 листопада. Тим самим він закрив двері для сенатського пакету, який мав виділити 6 мільярдів доларів Україні — приблизно третину від суми, запитаної Білим домом. І Палата представників, і Сенат переважною більшістю голосів схвалили тимчасовий захід, при цьому члени обох партій відмовилися від збільшення допомоги Україні на користь запобігання дорогого закриття уряду.

Останні дії в Конгресі сигналізують про поступову зміну непохитної підтримки, яку Сполучені Штати досі обіцяли Україні в її боротьбі з Росією. Виключення фінансування України відбулося трохи більше ніж через тиждень після того, як законодавці зустрілися в Капітолії з президентом України Володимиром Зеленським, який намагався запевнити їх у тому, що українська армія виграє війну, але підкреслив, що додаткова допомога буде мати вирішальне значення для продовження боротьби.

Маккарті, під тиском свого правого флангу, перейшов від заяви “ні порожнім чекам” для України, з упором на підзвітність. Після голосування з державного фінансування він відмовився повідомити, чи винесе він допомогу Україні на голосування в Палаті представників в найближчі тижні.

“Якщо настане момент, нам потрібно буде обговорити це питання, ми проведемо повне обговорення цього питання, але я думаю, що адміністрація повинна обґрунтувати, що є перемогою”, — сказав Маккарті.

Новини

30 Листопада 2023

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

ВСІ НОВИНИ ⇢