Глобальне споживання вугілля продовжує зростати

Екологія Новини ТЕК
Глобальне споживання вугілля продовжує зростати

Глобальне використання вугілля продовжує досягати нових максимумів, а потужності вугільних електростанцій продовжують зростати, створюючи складне тло для цьогорічного кліматичного саміту ООН в Дубаї. Отримання реалістичних, значущих зобов’язань щодо поетапного скорочення використання вугілля в ключових споживаючих регіонах світу в найближчій перспективі, ймовірно, є недосяжним, пише Argus.

Нещодавні зустрічі Копенгагенської групи призвели до кількох конкретних заходів зі скорочення споживання енергетичного вугілля найбільшими світовими споживачами, які непропорційно зосереджені в Азії. На Конференції COP 26 у Глазго в 2021 році 190 країн і організацій зобов’язалися “поступово відмовитися від вугільної енергетики у 2030-х роках для великих економік і в 2040-х роках для решти світу”. Але країни, що підписали це зобов’язання, складають лише 15% світових потужностей вугільної енергетики, а такі вугільні титани, як Китай, Індія та Росія, помітно відсутні.

У світі спалюється більше вугілля, ніж будь-коли раніше, в той час як частка вугілля у світовому енергетичному балансі залишається практично незмінною протягом останніх 50 років. Згідно з даними Інституту енергетики та Our World in Data, у 2022 році частка вугілля у світовому споживанні первинної енергії була стабільною і становила 27%, що знаходиться в середині діапазону 1970-2022 рр. – 24,6-30,4%.

Згідно з даними Інституту енергетики, у 2022 році світовий видобуток вугілля досяг нового рекорду, збільшившись на 7,9% до 8,8 млрд тонн. А світове споживання у 2022 році було або в новому зеніті, або трохи нижче піку 2013 року, залежно від того, на чиї дані спиратися – паризького МЕА чи Енергетичного інституту. Цього року виробництво і споживання, ймовірно, знову зросли, оскільки останній прогноз МЕА, зроблений у липні, оцінює світовий попит на рівні 8,8 млрд т, що на 0,4% вище за минулорічний рівень.

Зростання вугільного ринку продовжує очолювати Китай, частка якого у світовому виробництві та споживанні вугілля у 2022 році зросла до 53% та 55% відповідно. У січні-серпні Китай видобув 3,1 млрд т вугілля, що на 4,5% більше, ніж за рік, і на 22% вище середнього п’ятирічного показника, свідчать дані Національного бюро статистики

Новини

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

ВСІ НОВИНИ ⇢