Глобальне споживання вугілля продовжує зростати

Екологія Новини ТЕК
Глобальне споживання вугілля продовжує зростати

Глобальне використання вугілля продовжує досягати нових максимумів, а потужності вугільних електростанцій продовжують зростати, створюючи складне тло для цьогорічного кліматичного саміту ООН в Дубаї. Отримання реалістичних, значущих зобов’язань щодо поетапного скорочення використання вугілля в ключових споживаючих регіонах світу в найближчій перспективі, ймовірно, є недосяжним, пише Argus.

Нещодавні зустрічі Копенгагенської групи призвели до кількох конкретних заходів зі скорочення споживання енергетичного вугілля найбільшими світовими споживачами, які непропорційно зосереджені в Азії. На Конференції COP 26 у Глазго в 2021 році 190 країн і організацій зобов’язалися “поступово відмовитися від вугільної енергетики у 2030-х роках для великих економік і в 2040-х роках для решти світу”. Але країни, що підписали це зобов’язання, складають лише 15% світових потужностей вугільної енергетики, а такі вугільні титани, як Китай, Індія та Росія, помітно відсутні.

У світі спалюється більше вугілля, ніж будь-коли раніше, в той час як частка вугілля у світовому енергетичному балансі залишається практично незмінною протягом останніх 50 років. Згідно з даними Інституту енергетики та Our World in Data, у 2022 році частка вугілля у світовому споживанні первинної енергії була стабільною і становила 27%, що знаходиться в середині діапазону 1970-2022 рр. – 24,6-30,4%.

Згідно з даними Інституту енергетики, у 2022 році світовий видобуток вугілля досяг нового рекорду, збільшившись на 7,9% до 8,8 млрд тонн. А світове споживання у 2022 році було або в новому зеніті, або трохи нижче піку 2013 року, залежно від того, на чиї дані спиратися – паризького МЕА чи Енергетичного інституту. Цього року виробництво і споживання, ймовірно, знову зросли, оскільки останній прогноз МЕА, зроблений у липні, оцінює світовий попит на рівні 8,8 млрд т, що на 0,4% вище за минулорічний рівень.

Зростання вугільного ринку продовжує очолювати Китай, частка якого у світовому виробництві та споживанні вугілля у 2022 році зросла до 53% та 55% відповідно. У січні-серпні Китай видобув 3,1 млрд т вугілля, що на 4,5% більше, ніж за рік, і на 22% вище середнього п’ятирічного показника, свідчать дані Національного бюро статистики

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢