Нацбанк перейшов до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні

Економіка Новини
Нацбанк перейшов до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні

Національний банк України (НБУ) оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня, відмовляючись від фіксованого курсу гривні.

За цього режиму офіційний курс визначатиметься на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року, повідомляє пресслужба регулятора.

“Водночас НБУ і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку, який зберігатиметься на прогнозному горизонті”, – зазначається у повідомленні.

У Нацбанку уточнили, що завдяки компенсуванню дефіциту валюти регулятором курс на міжбанківському ринку зможе як зростати, так знижуватися, реагуючи відповідним чином на зміни в балансі попиту та пропозиції на валютному ринку.

“Крім того, Національний банк суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення”, – наголошується у повідомленні.

Водночас умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому сегменті ринку та формування банками карткового курсу не змінюються.

“Він працює в такому режимі вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася. НБУ продовжить докладати зусиль для сприяння належній роботі готівкового валютного ринку, зокрема мінімізуючи різницю між готівковим та офіційним курсами”, – наголошується у повідомленні.

У Нацбанку пояснили, що перехід до керованої гнучкості курсу є одним із кроків реалізації Стратегії помʼякшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування

“Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до внутрішніх і зовнішніх шоків та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які можуть генерувати тривале утримання фіксованого курсу”, – додали у Нацбанку.

Там сподіваються, що з часом гнучкість валютного ринку поступово збільшуватиметься за досягнення належних макроекономічних передумов, які дадуть змогу уникнути шоків для валютного ринку та економіки.

“Поступове збільшення гнучкості обмінного курсу дасть змогу НБУ перейти до поступової реалізації другого етапу пом’якшення обмежень. Зусилля НБУ як на поточному, так і на наступних етапах незмінно спрямовуватимуться на збереження курсової стійкості, відповідно до Стратегії”, – запевнили в НБУ.

Новини

13 Грудня 2024

Словаччина експортуватиме пальне з російської нафти в Чехію ще півроку

Китайська Valin Steel Pipe планує будівництво нової лінії безшовних труб

На кордоні з Румунією у лютому 2025 року відкриють мультимодальний термінал

США зберегли антидемпінгові мита на постачання арматури з України

За 11 місяців залізницею експортовано 30 млн тонн залізної руди

Рішення щодо тарифу на передачу електроенергії має ухвалюватися після консультацій з бізнесом – експерт

П’ять із дев’яти енергоблоків АЕС України знизили потужність через російську атаку – МАГАТЕ

Свириденко назвала три галузі в українській економіці, найбільш привабливі для німецьких інвесторів

В Україні впав імпорт бітуму

Вчені знайшли несподіване джерело дефіцитних металів, необхідних для зеленого переходу

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

ВСІ НОВИНИ ⇢