Позахмарні цифри: США витратила на війну в Україні понад 60 млрд долл

Економіка Новини
Позахмарні цифри: США витратила на війну в Україні понад 60 млрд долл

Від початку російського вторгнення США виділили Україні понад 60 мільярдів долл, в цю суму входить понад 43 мільярда долл військової допомоги.

Але, наразі деякі крайні праві члени Республіканської партії в Палаті представників виступають проти направлення додаткової допомоги Україні, і у вересні зробили це центральним питанням у переговорах щодо законопроекту про витрати уряду США, пише The Washington Post,

Наступного дня після того, як Росія вдерлася в Україну, президент Байден санкціонував пакет військової допомоги в розмірі 350 мільйонів доларів. До нього входили стрілецька зброя та боєприпаси, а також бронежилети та спорядження для захисників України на передовій.

Через шість місяців після початку війни Пентагон пообіцяв надати найбільший транш допомоги в галузі безпеки, що являло собою “початок контрактного процесу з надання Україні додаткових пріоритетних можливостей в середньостроковій та довгостроковій перспективі, щоб гарантувати, що Україна зможе продовжувати захищати себе”, – заявили в Міністерстві оборони.

Фінансування включало озброєння, навчання, медичні засоби, генератори та реставрацію. Експерти розглядали цю суму як величезну інвестицію в союзника США, небачену з часів Другої світової війни.

“Це надзвичайні цифри”, – сказав Майкл О’хенлон, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса. Він порівняв ці цифри із зобов’язаннями США перед європейськими країнами наприкінці Другої світової війни. План Маршалла з поправкою на інфляцію склав близько 150 мільярдів доларів за три роки.

У міру того, як конфлікт затягується, громадська підтримка фінансування війни в США коливається. Червневе опитування дослідницького центру Pew показало, що 44 відсотки республіканців заявили, що Сполучені Штати надають занадто велику допомогу Україні. Це стало темою для розмов серед деяких кандидатів у Сенат від Республіканської партії, а також серед деяких претендентів на пост Президента від Партії.

“Ми не могли б робити це завжди. Це економічно нестійко. Але це, ймовірно, політично нестійко”, – сказав О’хенлон про такий рівень фінансування і підтримки України.

Нагадаємо, у липні 2023 року США виділили новий пакет військової допомоги Україні. Загальна вартість пакету становить 400 мільйонів доларів.

У серпні 2023 року посол України в США Оксана Маркарова заявила, що американські законодавці ставлять під сумнів допомогу Україні більш гостро, ніж будь-коли.

The Washington Post писав про те, що станом на 6 серпня 2023 року загальний обсяг допомоги США Україні вже досяг $66,2 млрд.

23 вересня 2023 року США призначили групу, яка контролюватиме надану Україні військову допомогу. Команду очолить генеральний інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч.

Новини

30 Листопада 2023

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

ВСІ НОВИНИ ⇢