Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Новини Теми дня Транспорт
Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

За останні кілька тижнів десять кораблів без інцидентів пройшли до головних українських портів на Чорному морі, незважаючи на погрози Росії атакувати судна в цьому регіоні, повідомляє Bloomberg.

“Прохід кораблів свідчить про те, що смілива ставка України на створення власного торговельного маршруту після розпаду безпечного коридору, узгодженого з Росією, виправдала себе. Поки що успіх є здебільшого символічним, оскільки судноплавство все ще вимагає обережних маневрів поблизу узбережжя Болгарії та Румунії, коли судна прямують до України”, – йдеться у повідомленні.

За словами людей, знайомих з ситуацією, два судна прибули до Одеси в неділю, а ще два – до Чорноморська, тоді як дані відстеження суден показують, що New Legacy прибув до порту “Південний” того ж дня. Це на додаток до ще п’яти суден, які вже пройшли коридором, завантажили вантажі і вийшли з нього з 16 вересня, і це означає, що тепер судна досягли всіх трьох глибоководних портів, використовуючи тимчасовий коридор України.

Окремо п’ять суден, які застрягли в Україні з початку війни, використовували той самий маршрут, щоб піти до того, як прибули інші судна. В той же час агенція підкреслює, що ці рейси все ще нечисленні порівняно з сотнями рейсів, які відбулися в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Як відзначається, до вторгнення Україна експортувала основну частину свого зерна з глибоководних портів на чорноморському узбережжі, звідти також відправляли залізну руду і добрива. Київ перенаправив поставки річковим, автомобільним і залізничним транспортом, але Росія постійно атакує порти за допомогою безпілотників.

Вартість страхування кораблів, що плавають у такому ризикованому регіоні, також є проблемою. На знак того, що нова стратегія набирає обертів, страховий брокер Міллер заявив, що пропонує “повне страхове покриття від військових ризиків” для українських чорноморських зерновозів.

Новини

30 Листопада 2023

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

ВСІ НОВИНИ ⇢