Розблокування портів для всіх видів продукції покращить економічну ситуацію в Україні – Кубраков

Економіка Металургія Новини Теми дня Точка зору
Розблокування портів для всіх видів продукції покращить економічну ситуацію в Україні – Кубраков

Відновлення повноцінної роботи глибоководних портів є найшвидшим шляхом до покращення економічної ситуації в Україні, оскільки доступ аграрних, металургійних та інших компаній до логістики суттєво розширить їх експортні можливості і збільшить валютні надходження до країни. Про це заявив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на конференції “Майбутнє українського експорту”.

“Нам потрібне відновлення економіки. Можна багато казати про страхування та інвестиційні проекти, ми розуміємо, що це також важливо. Але є один фактор, який може швидко і суттєво змінити ситуацію – це відновлення нормальної логістики та роботи глибоководних портів України. В цьому випадку аграрний ринок заробляє більше, отримує зовсім іншу маржу, може конкурувати та інвестувати. Так само металургійна галузь може почати працювати вже не на 20-30% (від потужності – ред.). А це мільярди доларів валютної виручки – близько 1,6 млрд дол. додаткових надходжень щомісяця”, – пояснив міністр.

Наразі у Чорному морі діє тимчасовий коридор для цивільних суден, встановлений ВМС ЗСУ спільно з міністерством інфраструктури. Ним вже пройшли кілька суден з агро- та металургійною продукцією, які були заблоковані в портах Великої Одеси з початку повномасштабного вторгнення, а також судна, завантажені в українських портах вже після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи. Загалом, як повідомив Кубраков, мова йде про 10 кораблів. 

За словами міністра, наразі влада веде переговори з урядами США та Великобританії стосовно застосування механізмів, які можуть зменшити вартість страхування для вантажовласників в Україні. Крім того, керівництво держави працює з партнерами для посилення можливостей ППО в південному регіоні, щоб захистити портову інфраструктуру від російських обстрілів.

“Ми очікуємо, що буде суттєве покращення ППО на цих напрямках”, – зауважив він.

Раніше у Федерації роботодавців України (ФРУ) опублікували дані, згідно з якими повне розблокування чорноморських портів України для всіх видів вантажів дасть Україні зростання ВВП на 15%, 200 мільярдів гривень додаткових податкових надходжень на рік, та понад $25 мільярдів додаткової валютної виручки щороку. 

Нагадаємо, днями британська розвідка повідомила, що руйнівні та добре скоординовані удари Сил оборони України по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі завдали серйозної шкоди його боєздатності: російські кораблі не зможуть продовжувати ширше регіональне патрулювання, а фактичну блокаду українських портів буде зменшено.

Новини

30 Листопада 2023

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

ВСІ НОВИНИ ⇢