Ефективність CBAM ще належить довести -EUROFER

Екологія Економіка Новини
Ефективність CBAM ще належить довести -EUROFER

Початок перехідного періоду механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) 1 жовтня поточного року є важливою віхою в реалізації Зеленої угоди ЄС, проте його ефективність ще потрібно підтвердити, вважають у Європейській сталеливарній асоціації (EUROFER).

Початковий етап зі спрощеним моніторингом і звітністю матиме вирішальне значення для оцінки того, наскільки надійним є його функціонування для запобігання «витоку вуглецю» в європейських промислових секторах, таких як металургія, в інші країни, які продовжують інвестувати в технології з високим вмістом CO2.

«Сталеливарна промисловість ЄС протягом кількох років тримала на собі ціну на CO2, тоді як імпорт сталі з третіх країн, які в середньому мають значно вищий вуглецевий слід, досі був звільнений від цього. Ми вітаємо початок тестової фази CBAM і очікуємо, що ефективна ціна на викиди вуглецю буде запроваджена на кордоні ЄС у 2026 році, щоб вирівняти умови гри», – зауважив Аксель Еггерт, гендиректор EUROFER.

Він вважає, що європейським металургам потрібно бути пильними, щоб гарантувати успішність інвестицій у безпрецедентну кількість проєктів декарбонізації сталі в ЄС.

«Це стає ще більш актуальним, враховуючи, що останні дані ОЕСD підкреслюють – глобальні надлишкові потужності по виробництву сталі становлять понад 600 млн т, що більш ніж вчетверо перевищує річне виробництво сталі в ЄС», – зауважили в асоціації.

Еггерт зауважив, що в цьому контексті вкрай важливо, щоб зустріч між Президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і Президентом США Джо Байденом 20 жовтня призвела до ефективної глобальної домовленості щодо екологічно чистої сталі.

З 1 жовтня імпортери повинні будуть щоквартально звітувати про викиди сталі, алюмінію, цементу, добрив, водню та електроенергії, імпортованих до ЄС. Перші звіти, що охоплюють останній квартал 2023 року, мають бути надані до кінця січня 2024-го. Виплати збору за викиди почнуться лише у 2026-му.

Як нагадали в EUROFER, для забезпечення плавного переходу ЄК в імплементаційній постанові надала більше гнучкості для перших трьох квартальних звітів до середини 2024 року. Зокрема, імпортери можуть використовувати значення за замовчуванням або інші методи моніторингу та звітності, які застосовуються в їхніх країнах. Крім того, вони можуть переглядати та виправляти свої звіти до липня 2024-го.

Мета заходів, які запустили у ЄС, нагадує Politico, полягає в тому, щоб захистити європейські компанії від недобросовісної конкуренції та спонукати інші країни встановлювати власні ціни на вуглець.

«Це також попередить так званий «виток вуглецю» або перенесення виробництва за межі наших кордонів до країн із нижчими екологічними стандартами», – заявив єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні.

Відповідно до звіту дослідницького центру Carnegie Europe, представленого раніше у поточному році, запровадження CBAM, імовірно, найсильніше вдарить по найбільшим торговельним партнерам ЄС – РФ, Китаю, Великій Британії, Туреччині, Україні, Індії, Південній Кореї та Сполученим Штатам.

Водночас виробники та торговельні асоціації ЄС занепокоєні через ризик втрати частки ринку, якщо такі країни, як Китай та Індія, запровадять заходи у відповідь. Окрім того, штрафи та моніторинг можуть виявитися занадто слабкими.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢