Світовий банк покращив прогноз зростання української економіки

Економіка Новини
Світовий банк покращив прогноз зростання української економіки

Світовий банк прогнозує зростання ВВП України на 3,5% у 2023 році та на 4% у 2024 році, що відповідно на 1,5 та 0,5 відсоткових пункта вище червневих оцінок.

Про це йдеться в оновленому економічному прогнозі організації для країн Європи та Центральної Азії, що розвиваються, передає Інтерфакс-Україна.

“Стабільніше електропостачання, збільшення державних витрат, велика зовнішня допомога, вищий, ніж очікувалося, урожай, а також підвищення споживчої та ділової впевненості сприяли поступовому зростанню активності в першій половині цього року після різкого спаду рік тому”, – пояснили в Банку.

Зазначається, що скромне зростання в Україні відновилося у другому кварталі 2023 року вперше після російського вторгнення, чому сприяло зростання державного споживання та деяке відновлення в секторах, що отримують вигоду від військових витрат та покращення електропостачання.

У сільському господарстві вище зростання, ніж очікувалося раніше, було підтримано сприятливими погодними умовами. Перехід на альтернативні експортні маршрути в обхід портів Чорного моря полегшив деяке логістичне навантаження; Проте припинення дії Чорноморської зернової ініціативи в липні завдало шкоди експорту.

Водночас тиск на заробітну плату посилився на тлі повсюдного зростання попиту на робочу силу та обмеження пропозиції робочої сили, наголошується в оновленому економічному прогнозі.

Згідно з ним, прогноз зростання економіки України у 2026 році збережено на рівні 6,5%.

Зазначається, що економічні умови в Україні залишаються у вкрай тяжкому стані на тлі ескалації ризиків безпеки, додаткової шкоди інфраструктурі, відновлення тиску на ціни на енергоносії та обмеження пропускної спроможності маршрутів транспортування зерна на міжнародні ринки.

Як повідомлялося, Держстат оцінив зростання ВВП України у другому кварталі 2023 року у 19,5% до другого кварталу 2022 року.

Нацбанк наприкінці липня підвищив прогноз зростання економіки країни у 2023 році з 2% до 2,9%, проте знизив його на 2024 рік із 4,3% до 3,5%. При цьому у другому кварталі цього року він оцінював зростання 18,1%.

Міністерство економіки також покращило прогноз зростання ВВП у 2023 році з 2,8% до 4%, а наступного року очікує на його прискорення до 5%.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢