Світові газові родовища не зможуть забезпечити майбутній попит
Економіка Новини ТЕКСвітові газові родовища, видобуток на яких ведеться нині, не зможуть забезпечити зростаючий попит, що вимагатиме швидкого нарощування поставок нетрадиційного газу, такого як сланцевий.
Як повідомляється у звіті Rystad Energy, видобуток нетрадиційного газу в останні роки швидко збільшується завдяки технологічним досягненням та скороченню часу від початку проекту до введення його в експлуатацію. У результати частка постачання нетрадиційного газу в глобальному видобутку почала підвищуватися набагато швидше, ніж раніше, і досягла 12% минулого року порівняно з 4% 2020 року.
При цьому на поточний рік прогнозується показник 35%.
Регіон Ради співробітництва країн Перської затоки традиційно був центром видобутку нафти та газу. Однак останніми роками тут спостерігається зниження кількості великих традиційних родовищ, що спонукає держави регіону досліджувати та розробляти більше нетрадиційних ресурсів.
Саудівська Аравія є прикладом цього переходу, оскільки королівство прагне виключити нафту з виробництва електроенергії та домогтися того, щоб 50% генерації відбувалося на базі відновлюваних джерел та 50% на газі до 2030 року. В результаті, як очікується, до кінця десятиліття попит на газ усередині країни досягне 125 млрд кубометрів на рік.
Щоб задовольнити зростаючий попит, Саудівській Аравії знадобиться новий видобуток на родовищах нетрадиційного газу, таких як Jafurah – найширше родовище сланцевого газу на Близькому Сході, з інвестиціями, що передбачаються, протягом терміну його служби вище $100 млрд. Оператор цього родовища Saudi Aramco планує досягти піка видобутку в 2 млрд кубічних футів на добу до 2030 року.
За оцінкою Rystad, після цього Jafurah припадатиме на частку майже 15% загального обсягу видобутку газу в Саудівській Аравії.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram