Світовий попит на залізну руду знизиться на 62 млн тонн
Економіка Металургія НовиниСвітовий попит на залізну руду знизиться на 62 млн. тонн, або на 3%, протягом наступних 10 років через зниження попиту з боку Китаю, що призведе до 35-ти. процентного падіння видобутку. Про це пише портал Steel Orbis з посиланням на Шотландська енергетична дослідницька та консалтингова компанія Wood Mackenzie.
Очікується, що скорочення доменного виробництва та збільшення використання брухту скоротять попит на китайську залізну руду приблизно на 270 млн. тонн за той же період, що відповідає 20% поточного споживання країни.
Оскільки попит у Китаї падає, очікується, що його внутрішнє виробництво залізної руди скоротиться вдвічі протягом наступних 10 років через зростання витрат і нижчу якість ресурсів. Країни налаштовані на стійке зростання споживання залізняку, а Індія стане нетто-імпортером до середини 2030-х років.
За прогнозами Wood Mackenzie, експорт залізної руди з Австралії досягне піку в найближчі два роки, а потім почне поступове довгострокове зниження. Австралійські гірничодобувні компанії реагують на ринок, що змінюється, інвестуючи в технології, що дозволяють зробити їх залізну руду придатною для процесів прямого відновлення заліза, а також шляхом декарбонізації існуючого виробництва.
Заявивши, що різниця в якості буде ключем до майбутнього ціноутворення, компанія Wood Mackenzie заявила, що очікує, що попит, що росте, на високоякісні кускові матеріали і окатки приведе до зростання цін на цю продукцію в довгостроковій перспективі.
Прогнози, що ціни на високоякісні окатки зростуть більш ніж на 20% за той же період, є показником того, як прагнення екологічно чистої сталі підриває ринок.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram