Щоб наростити обсяги перевезень морським коридором, треба посилити ППО в портах

Економіка Новини Точка зору Транспорт
Щоб наростити обсяги перевезень морським коридором, треба посилити ППО в портах

Після виходу РФ з Зернової угоди Україна нарешті змогла відновити експорт всіх видів продукції, а не тільки зерна. Наразі цей  експорт відбувається по морському коридору, який почав діяти завдяки Міністерству інфраструктури та військовим.

Водночас, щоб наростити обсяги перевезень цим коридором, необхідно посилити ППО в портах, а також забезпечити розмінування морських шляхів. Про це розповів президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков. 

“Російська федерація, коли вона обстрілює порти та цивільну інфраструктуру, здійснює тероризм. Коли вона наважиться обстрілювати судна, які йдуть з наших портів – це буде подвійний тероризм, адже ці судна йдуть під прапорами третіх країн, і з міжнародними екіпажами. До того ж, більшість території, яку вони долають, навіть не в українських водах. Тому є всі передумови для того, щоб повернутися до нормального функціонування Чорного моря”, – наголосив експерт. 

Каленков також зауважив, що поки що обсяги функціонування цього тимчасового коридору значно менші, ніж були до війни, тож необхідно проводи подальшу роботу для його розширення. 

“Багато було зроблено Міністерством інфраструктури України для того, щоб повернути Україну до нормального функціонування Чорного моря. Тепер ми повинні сконцентруватися на тому, щоб цей коридор працював ефективніше. Передусім – ніколи не буває багато засобів протиповітряної оборони, і саме під ці проєкти я просив би наших партнерів додатково їх виділити. Адже вони будуть закривати не тільки наші порти одеського регіону, але й порти на межі з Румунією, і захищати не тільки наш повітряний простір, але й простір такої країни НАТО, як Румунія”, – наголосив Каленков. 

Також, за його словами, кораблі потребують посилення заходів безпеки безпосередньо у водах Чорного моря, адже Росія замінувала води, і це становить ризики для кораблів. 

“Потрібно виділити Україні мінітральщики, адже ніхто не знає, скільки бомб розкидала російська федерація. Тому треба вираховувати маршрути, і ці бомби знешкоджувати. І це не викликає ніякої ескалації, про яку люблять говорити наші партнери”, – резюмував Каленков. 

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢