В Європі очікується різке збільшення попиту на зелений водень

Екологія Економіка Новини
В Європі очікується різке збільшення попиту на зелений водень

В Європі очікується різке збільшення попиту на зелений водень на близько 4 мільйони тонн завдяки Директиві про відновлювані джерела енергії.

До 2030 року 42% водню, який використовується промисловістю, має бути зеленим, а до 2035 року показник має сягнути 60%, повідомляє Hydrogen Insight.

В матеріалі підкреслили, що Директива охоплює відновлювані види палива небіологічного походження RFNBO. Вона також передбачає, що до 2030 року 1% всього транспортного палива мають бути відновлюваними, тобто близько 360 000 тонн.

Окрім того, окрема авіаційна директива ReFuelEU передбачає, що до 2030 року 1,2% усього авіаційного палива має бути синтетичним, отриманим із зеленого водню. Зазначається, що зараз промисловість ЄС споживає близько 9,7 мільйона тонн сірого водню отриманого з природного газу.

Такий водень використовують у виробництві добрив, хімічних речовин та нафтопереробці. В матеріалі пояснили, що держави-члени зможуть зменшити внесок RFNBO у промисловість на 20 процентних пунктів якщо: їхній національний внесок в обов’язкову загальну ціль ЄС відповідає їхньому очікуваному внеску; частка водню з викопного палива, що споживається в країні-члені, не перевищує 23% у 2030 році та 20% у 2035 році.

У Hydrogen Insight підкреслили, що нові правила дозволять Франції виробляти більшу частину Н2 з ядерної енергії.

Зазначається, що нова Директива також гарантує, що до 2030 року 42,5% загального споживання енергії в ЄС має бути екологічним.

Документ передбачає пришвидшення отримання дозволів на ВДЕ-проекти, а також встановлює подальші цілі щодо використання відновлюваної енергії у: транспорті; промисловості; опаленні та охолодженні.

“Це велике досягнення в рамках пакета Fit for 55, яке допоможе досягти кліматичної мети ЄС щодо скорочення викидів принаймні на 55% до 2030 року, – сказала виконуюча обов’язків міністра з питань екологічного переходу Іспанії Тереза ​​Рібера. – Це крок вперед, який сприятиме досягненню кліматичних цілей ЄС справедливим, економічно ефективним і конкурентоспроможним способом”.

Нагадаємо, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип “енергоефективність перш за все” в енергетичній та неенергетичній політиці.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢