Бізнес вказує на негативні наслідкі від подальшого підвищення тарифів Укрзалізниці

Металургія Новини Теми дня Транспорт
Бізнес вказує на негативні наслідкі від подальшого підвищення тарифів Укрзалізниці

Можливе підвищення тарифів на залізничні перевезення з боку Укрзалізниці стане шоком для підприємств та призведе до їх подальших збитків. Про це йдеться у листі від Національної асоціації добувної промисловості України до голови УЗ Євгена Лященка.

У ньому вказано, що у бізнесу викликає стурбованість “заплановані та озвучені публічно АТ Укрзалізниця підвищення тарифів на вантажні перевезення на 20%”.

“Чергове підняття тарифів на перевезення вантажів на фоні війни, руйнувань, нестачі інвестицій, дефіциту персоналу через мобілізацію, втрати морського експорту і тд. створює ще один шокуючий ефект для всього бізнесу, а особливо – для того, що здійснює переважно зовнішньоекономічну діяльність та є лідером як зі сплати податків та митних платежів, так і з валютних надходжень від експорту. Мова йде про добувну промисловість”, – йдеться у листі.

В Асоціації зазначають, що “масштаби кризи у колись чи не найприбутковішій для бюджету галузі неймовірні”.

“Зараз, в умовах морської блокади і внаслідок цього тотальної монополії залізниць на вивезення української мінеральної сировини, додаткове підвищення тарифів ще на 20% заганяє добувну галузь у глухий кут. В такому разі транспортування видобутої мінеральної сировини стає фінансово обтяжливим і невигідним для українських надрокористувачів”, – попереджають в Асоціації.

Підкреслюється, що підвищення тарифу вкрай негативно вплине на компанії, які добувають будівельні матеріали – піщано-гравійну та цегельно-черепичну сировину, гіпс, вапняк, крейду тощо, тобто ту сировину, яка потрібна для відбудови України, і якої, за планом Мінекономіки, має бути забезпечено у згаданій відбудові на рівні не менше 60% саме українського виробництва.

“Держава отримує парадоксальну ситуацію: намагається підвищити локалізацію у виробництві власних будматеріалів для відбудови країни, але водночас – унеможливлює це високими тарифами для їх транспортування до виробництва”, – зазначили в Асоціації.

Там вважають, що має бути проведена грунтовна робота щодо оцінки ризиків, та впливу цього рішення на економічну безпеку України.

“Підготовка до цього рішення має проводитися більш обґрунтовано, особливо враховуючи виключний та монопольний статус Укрзалізниці, виважено, та у діалозі з бізнесом – чого, до речі, не було дотримано протягом минулорічного підвищення”, – резюмували у Асоціації.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація про намір Укрзалізниці збільшити тарифи на вантажні перевезення на 20%. Рік тому, у липні, компанія вже підвищувала тарифи на 70% – це призвело до зростання собівартості української продукції та скорочення обсягів виробництва підприємств навіть в умовах, коли експортери не мають альтернативних шляхів

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢