Чилійська Codelco викупить австралійську Lithium Power

Металургія Новини
Чилійська Codelco викупить австралійську Lithium Power

Чилійський державний виробник міді Codelco планує викупити австралійську компанію Lithium Power International (LPI), що котирується на Австралійській фондовій біржі, а основний акціонер LPI – чилійська компанія Minera Salar Blanco – підтримала цю угоду, повідомляє Argus.

Codelco та LPI уклали обов’язковий до виконання договір про реалізацію схеми, згідно з яким Codelco купує LPI через схему домовленостей за 0,57 австралійських доларів за акцію (0,36 долара США за акцію) готівкою на загальну суму 385 млн австралійських доларів. За повідомленням LPI від 18 жовтня, ця ціна на 119 відсотків вища за ціну закриття торгів на рівні 0,26 австралійських доларів за акцію 26 вересня, коли у ЗМІ з’явилися спекуляції щодо можливої угоди.

Рада директорів LPI одноголосно рекомендувала акціонерам LPI проголосувати за цю схему за відсутності кращої пропозиції. LPI також заявила, що її основний акціонер Minera Salar Blanco, який володіє 28,25% акцій LPI, збирається проголосувати за план, як і решта членів ради директорів LPI, які прямо чи опосередковано володіють близько 32,5% акцій LPI. Очікується, що акціонери LPI проголосують за угоду в січні наступного року.

Придбання є логічною консолідацією в соляному басейні Марікунга і допоможе зміцнити позиції Codelco, щоб “реалізувати нашу стратегію стати глобально важливим постачальником критично важливих металів для забезпечення енергетичного переходу”, – заявив голова Codelco Максимо Пачеко (Maximo Pacheco).

У 2022 році LPI підтвердила потенціал свого літієвого проекту на соляній рівнині Марікунга, який на першому етапі вироблятиме 15 200 т/рік еквіваленту карбонату літію протягом 20 років.

Нещодавно Corfo передала половину літієвої частини контракту з SQM китайській компанії Yongqing Technology. Yongqing планує інвестувати $233 млн у завод на півночі Чилі для виробництва 120 000 т/рік літієвого залізного фосфату.

Новини

30 Листопада 2023

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

ВСІ НОВИНИ ⇢