Київ відвойовує певний контроль над торгівлею зі своїх чорноморських портів

Економіка Новини Транспорт
Київ відвойовує певний контроль над торгівлею зі своїх чорноморських портів

З 16 вересня тимчасовим коридором до українських портів Великої Одеси зайшли 32 судна загальною місткістю близько 1,4 млн тонн. Про це свідчать дані сервісу відстеження судів Marine Traffic, зібрані Bloomberg.

Агентство зазначає, що загальна ємність цих суден приблизно відповідає обсягу аграрної продукції, відвантаженої на експорт у перший місяць роботи “Чорноморської зернової ініціативи” після запуску минулого літа за підтримки Туреччини та ООН. Втім, це лише третина обсягів, що вивозяться з українських портів у ті місяці, коли він працював найефективніше.

Це вказує на те, що ризикована ставка Києва не просто символічна, і він відвойовує певний контроль над торгівлею зі своїх чорноморських портів, пише Bloomberg.

Рухаючись тимчасовим коридором, вантажні судна підходять ближче до узбережжя країн-членів НАТО Болгарії та Румунії, щоб зменшити ризики. Деякі судна, що користуються новим маршрутом, вимикали сигнали про місцезнаходження, коли вони досягли чорноморських портів, свідчать дані сервісу стеження за судами.

Bloomberg вказує, що принаймні дев’ять із суден, що входили до українських чорноморських портів, були судами класу Panamax — одними з найбільших суден, що перевозять зерно по всьому світу. Це свідчить, що деякі власники судів готові ризикнути відправити більші та цінніші судна в Україну, незважаючи на потенційну небезпеку.

Окрім урожаю кораблі також вивозили з України метал, хоча “Чорноморська зернова ініціатива” дозволяла транспортувати лише зерно, продукти харчування та добрива.

Як повідомлялося, Україна встановила свій тимчасовий маршрут із портів Великої Одеси після того, як у липні Росія вийшла за “Чорноморською зерновою ініціативою”.

Завдяки цьому найбільший за обсягами перевалки вільний морський порт України – порт “Південний” – з кінця вересня відновив повноцінну роботу після тривалого простою.

Спочатку судновласники побоювалися використовувати новий маршрут, оскільки Росія погрожувала розглядати будь-які кораблі, що пливуть в Україну, як потенційні цілі. Тим не менш, хоча кількість суден зростає, ризики безпеки залишаються незмінними.

У середу російський президент Володимир Путін під час візиту до Китаю заявив, що російські літаки, оснащені ракетами “Кинжал”, патрулюватимуть нейтральну зону над Чорним морем, не уточнивши їхньої мети.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢